Ogólne

1977 K5 Blazer-E pokazuje możliwości elektrycznego silnika skrzynkowego Chevroleta

Czasami najlepsze kombinacje mają miejsce, gdy stare spotyka się z nowym.

W czwartek Chevrolet zaprezentował K5 Blazer z 1977 roku z elektrycznym silnikiem skrzyniowym, który będzie dostępny dla klientów w drugiej połowie 2021 roku.

Zbudowany na pokaz SEMA 2020 (który odbywa się praktycznie z powodu pandemii koronawirusa), SUV, nazwany Blazer-E, prezentuje pakiet Chevy Electric Connect and Cruise. Jest to konfiguracja typu plug-and-play (bez gry słów) dla elektrycznego układu napędowego, w tym silnika, akumulatora 60 kWh, falownika DC-AC do uruchamiania silnika, konwertera DC-DC do niskiego elektronika napięciowa, wiązki przewodów, sterowniki i pompy wodne do ogrzewania i chłodzenia baterii.

Pakiet wykorzystuje wiele komponentów z Chevy Bolt EV, w tym silnik, akumulator, kontrolery, wiązki przewodów i sprzęt do ogrzewania chłodzenia. To zachowuje funkcje takie jak ochrona akumulatora przed przeładowaniem i hamowanie regeneracyjne, powiedział Chevy. Podsumowując, około 90% części zainstalowanych w ramach pakietu konwersji elektrycznej to fabryczne komponenty Bolt EV, według Chevy.

Aby zbudować Blazer-E, Chevy połączył te komponenty z niektórymi elementami z rynku wtórnego, w tym zestawem elektrycznego wspomagania kierownicy, pompą elektryczną zapewniającą podciśnienie dla fabrycznych hamulców oraz sterownikiem elektronicznym, który pozwala układowi napędowemu na połączenie ze standardowymi wskaźnikami Blazera. Oryginalny wskaźnik poziomu naładowania wyświetla teraz stan naładowania akumulatora.

Zmiana układu napędowego przyniosła wzrost mocy. Ten Blazer opuścił fabrykę z 400-calowym V-8, który wytwarzał 175 koni mechanicznych, ale silnik Bolt EV zapewnia 200 KM plus 266 funtów stóp momentu obrotowego. Standardowa 3-biegowa automatyczna skrzynia biegów została również zastąpiona 4-biegową automatyczną Chevrolet Performance.

Chevy od kilku lat drażni zestaw elektryczny z silnikiem. Wcześniejsza wersja Electric Connect and Cruise została wykorzystana do pokazowego Chevy E-10, pickupa C-10 z 1962 roku, który zadebiutował na wystawie SEMA 2019. W 2018 roku Chevy zaprezentował drag racer eCOPO Camaro.

Producent samochodów spodziewa się rozpocząć sprzedaż pakietu Electric Connect and Cruise w 2021 roku i planuje certyfikować dealerów i firmy z rynku wtórnego jako instalatorów. Aby uzyskać certyfikat, uczestnicy będą potrzebować szkolenia i narzędzi do pracy z elektroniką wysokiego napięcia.

Konwersje elektryczne do starszych samochodów stają się coraz bardziej popularne, a Volkswagen uruchamia niektóre konstrukcje i kilka firm z rynku wtórnego specjalizujących się w zamianie elektrycznych układów napędowych.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close