Nowe technologieRecenzje

1994 Ford Ranger z ręczną skrzynią biegów wrzuconą do tyłu podczas jazdy

Z pewnością raz w życiu byłeś na długiej jeździe i zastanawiałeś się, co by się stało, gdybyś zrobił takie rzeczy, jak wyjęcie klucza lub może spróbowałbyś zmienić bieg bez sprzęgła, ale tak naprawdę nigdy tego nie zrobiłeś. Niezależnie od tego, czy dorabiałeś jako motoryzacyjny Evel Knievel, jeden człowiek wystawił te szalone pomysły na próbę. Nazywa się Mike i w najnowszym filmie AutoVlog dowiaduje się, co się dzieje, gdy wrzucasz samochód do tyłu podczas jazdy do przodu.

Zanim zaczniemy wojnę w komentarzach, niektórzy bystrzejsi widzowie mogli zauważyć, że próbował już eksperymentu od tyłu do przodu. To było dość antyklimaktyczne, ponieważ samochód miał automatyczną skrzynię biegów i po prostu przeszedł na bieg jałowy, zamiast strzępić się na kawałki. Tym razem AutoVlog nie chciał ryzykować i zdecydował się na ręczny pojazd testowy, pickup Ford Ranger z 1994 roku.

Chociaż łatwiej było włączyć bieg wsteczny bardziej analogowego pojazdu, zdetonowanie skrzyni biegów nie było tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nawet w 1994 roku Blue Oval myślał o zabezpieczeniu swoich pojazdów przed idiotami; Mike musiał użyć obu rąk, aby wrzucić bieg. Po zwolnieniu sprzęgła tylne koła zablokowały się i wprawiły samochód w półobrót, zanim opony ponownie się zatoczyły. Po wybuchu nerwowego śmiechu Mike podjął próbę wypalenia, przyspieszając po wrzuceniu pickupa na jazdę pod prąd.

Obiekt testowy Ford Ranger już się pojawił, próbując wyciągnąć kluczyk ze stacyjki podczas jazdy. Oprócz ręcznej i niskonakładowej skrzynki rozdzielczej, ciężarówka jest jednym z najbardziej podstawowych modeli, jakie mógł znaleźć. Zasadniczo mówimy o braku elektrycznych zamków do drzwi, bez klimatyzacji, bez wspomagania kierownicy i ręcznie regulowanych lusterek.

Ponieważ skrzynia biegów nie eksplodowała, chcielibyśmy zobaczyć przyszłe , w którym raczej rzuca Rangera na niski zakres niż do tyłu. Pomijając semantykę, bardzo nam się spodobała wzmianka Mike’a, że ​​lepiej bawił się bicie obdartego pickupa niż prowadzenie jego Ferrari F12.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close