Recenzje

1995 kombi BMW M5 do sprzedaży w USA

Kombi BMW M5 Touring z 1995 r. Wydawało się zapewniać idealne połączenie osiągów i praktyczności, ale jest to jedna z niewielu osób, które mogły się nią cieszyć, szczególnie w USA.Jest to jeden z najrzadszych samochodów BMW M, jakie kiedykolwiek zbudowano, ale pojawił się przykład sprzedaż w Car Cave USA (via Road & Track), z ceną wywoławczą 82 500 USD.

Ten wagon pochodzi z ostatniego roku produkcji M5 generacji E34. Wyprodukowano tylko 891, ponieważ wagony wyczynowe były i nadal są produktem niszowym. E34 M5 Touring nie był sprzedawany w USA, gdy był nowy, ale niektóre z nich były importowane przez lata.

Ten samochód jest napędzany 3,8-litrowym S38B36 inline-6, który napędza tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów Getrag 420G. Silnik o pojemności 3,8 litra został wprowadzony pod koniec serii produkcyjnej E34 M5, co czyni go rzadszą opcją. Wytwarzał z fabryki 340 koni mechanicznych i 295 funtów stóp momentu obrotowego.

Samochód jest wykończony w kolorze ciemnozielonym Sonderleckierung metalik (kod lakieru BMW 490), który według sprzedawcy był na zamówienie. Pokazuje również stosunkowo wysokie 107673 mil na liczniku kilometrów, co powinno być niepokojące, ponieważ 3,8-litrowa wersja silnika S38 nie jest znana ze swojej długowieczności.

To nie jedyne BMW M5 Touring z 1995 roku, które niedawno pojawiło się w sprzedaży w USA. Właściciel specjalistycznej BMW Enthusiast Auto Group w Cincinnati sprzedaje swój osobisty egzemplarz, rzekomo jeden z zaledwie dwóch wagonów Touring wykończonych w kolorze Santorini Blue i wyposażony w pewne modyfikacje. Cena wywoławcza? 149 990 $.

Nie są to jednak najrzadsze wagony M5. BMW zbudowało również prototyp kombi M5 z 6,1-litrowym silnikiem V-12, aby przetestować ten silnik pod kątem ewentualnego wykorzystania w McLarenie F1. Ten samochód nigdy nie był pokazywany publicznie, ale od lipca 2019 roku podobno był schowany w tajnej kolekcji prototypów BMW.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close