Recenzje

2021 Audi RS6 Avant RS Tribute Edition świętuje RS2 Avant

Nareszcie Audi RS6 Avant nie jest już zakazanym owocem. Zbiegając się z długo wyczekiwanym przybyciem super-kombi do Ameryki Północnej, Four Rings wprowadza specjalną edycję, która nawiązuje do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – RS2 Avant. Szybki samochód rodzinny zbudowany przez Porsche z wieloma detalami opracowany przez markę Zuffenhausen reprezentuje początki szybszych modeli Audi.

Podczas gdy współczesnym odpowiednikiem krótkotrwałego RS2 jest technicznie RS4 Avant, mniejszy z dwóch wagonów wyczynowych niestety nie jest dostępny w Stanach Zjednoczonych. Nowa edycja Tribute jest oparta na modelu RS6 i nawiązuje do kultowej pięciocylindrowej maszyny z połowy lat 90. ubiegłego wieku, przyjmując podobny lakier Nogaro Blue. W połączeniu z czarnymi akcentami stylistycznymi na przednim grillu, bocznych lamelach, relingach dachowych i czarnych relingach dachowych, a obudowy lusterek są pomalowane na główny kolor nadwozia.

Jeździ na 22-calowych kołach z pomalowanymi na czerwono stalowymi zaciskami hamulcowymi, które zapewniają kontrastowy efekt i pasują do znaczka RS6. Retro akcenty mają swój odpowiednik w środku, gdzie niebieskie szwy w kolorze denim kontynuują motyw Nogaro Blue na zewnątrz. Ten sam niebieski odcień dżinsu zastosowano również na obciągniętych skórą dolnych panelach foteli Valcona S Sport, a także na dywanikach RS.

Podczas gdy 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem jest przeniesiony ze standardowego RS6 o mocy 591 koni mechanicznych i momencie obrotowym 590 funtów (800 Nm), Audi montuje sportowy układ wydechowy jako wyposażenie standardowe, aby uzyskać mocniejszą ścieżkę dźwiękową. Aby osłodzić garnek, marka z Ingolstadt dodaje pakiet Driver Assistance z adaptacyjnym tempomatem z asystentem bocznym. Ponadto pakiet Executive jest częścią umowy i obejmuje wyświetlacz przezierny, miękko zamykające się drzwi, podgrzewane tylne siedzenia i rozszerzoną skórę we wnętrzu. Na koniec Audi dorzuca system nagłośnienia Bang & Olufsen.

Ograniczony do 25 samochodów, RS6 Avant Tribute Edition 2021 kosztuje 136 800 USD (plus 1045 USD opłaty za miejsce docelowe), a Audi już przyjmuje zamówienia. Jest o 27800 USD droższy niż podstawowy RS6, ale premia jest do pewnego stopnia uzasadniona, jeśli weźmie się pod uwagę całe standardowe wyposażenie, które w przeciwnym razie kosztowałoby Cię dodatkowo w przypadku zwykłego RS6.

Sam system dźwiękowy kosztuje 4900 USD, podczas gdy pakiety Driver Assistance i Executive są warte łącznie 4750 USD. Te koła kosztują dodatkowe 1500 USD i zapłacisz taką samą kwotę za sportowy układ wydechowy i wspomaganie boczne. Oczywiście ekskluzywne malowanie jest głównym powodem, dla którego Tribute Edition kosztuje prawie tyle samo, co w pełni załadowany RS6.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close