Nowe technologie

2022 strzały szpiegowskie Ferrari Purosangue

Wczesny tester SUV Ferrari Purosangue został zauważony w siedzibie włoskiej firmy Maranello.

Może wyglądać jak Maserati Levante, który został uderzony, ale istnieje wiele wskazówek, które ujawniają go jako testowego muła. Na przykład tylne drzwi są dramatycznie krótsze niż w Levante. Osłona zestawu wskaźników jest również inna, a sekcja od słupka A testera do przodu wygląda na dłuższą. Dostrzegamy również duże węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe.

Wcześniejsze testowe muły wykorzystywały zmodyfikowane nadwozia Ferrari GTC4 Lusso, aby ukryć nowe mechanizmy, model Purosangue bezpośrednio zastąpi.

Dyrektor generalny Ferrari, Louis Camilleri, ujawnił nazwę Purosangue dla SUV-a w 2018 roku, co po włosku oznacza „rasowy” i powiedział, że pojazd nie trafi na rynek w 2020 roku, tak jak przewidywał jego poprzednik, Sergio Marchionne. Camilleri podkreślił, że kontrowersyjny dodatek do składu Ferrari musi być absolutnie „doskonały”, co oznacza, że ​​jego rozwój nie będzie przyspieszony.

U jej podstaw będzie nowa platforma z przednim silnikiem umieszczonym pośrodku, którą Ferrari opracowuje dla swoich przyszłych modeli grand touring, takich jak zamienniki dla Portofino, Roma i 812 Superfast. Platforma będzie uzupełnieniem nowej architektury mid-engine, również w trakcie prac.

Obie platformy będą wyposażone w technologię hybrydową, ale przednia platforma umieszczona pośrodku silnika pozwoli również na niezelektryfikowany system napędu na wszystkie koła i dwa rzędy siedzeń dla maksymalnie czterech miejsc. Przednia platforma z silnikiem umieszczonym pośrodku będzie również wyposażona w skrzynię biegów, w szczególności jednostkę dwusprzęgłową, dla lepszego wyważenia masy i opakowania.

Oczekuje się, że silnik będzie zaktualizowaną wersją 3,9-litrowego silnika V-8 z podwójnym turbodoładowaniem, zamontowanego w GTC4 Lusso T.Licz na moc zbliżoną do mocy 610 koni mechanicznych GTC4 Lusso T i momentu obrotowego 560 funtów. Technologia hybrydowa typu plug-in będzie również dostępna i może być standardem w Purosangue.

Nie jest jasne, jak będzie wyglądał SUV, ale wcześniej słyszeliśmy, że będzie miał cztery drzwi. Tylne drzwi mogłyby być drzwiami samobójczymi podobnymi do tych używanych w sportowym samochodzie Mazda RX-8, co pozwoliłoby zespołowi projektantów Ferrari zachować sportowy widok z boku przypominający coupe.

Ponieważ jesteśmy dopiero na etapie testowania mułów, może minąć kolejne sześć miesięcy do roku, zanim pierwsze prototypy noszące rzeczywiste ciało Purosangue pojawią się w drodze. Ujawnienie powinno nastąpić w 2022 roku, co oznacza, że ​​pojazd prawdopodobnie trafi do sprzedaży jako model w 2023 roku.

Purosangue to tylko jeden z kilku modeli, które Ferrari wprowadzi do końca 2022 roku, a niektóre z nich będą napędzane nowym silnikiem V-6. Po tej dacie Ferrari w końcu przedstawi swojego następcę LaFerrari – który być może już przeszedł testy.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close