Recenzje

2022 Toyota 86 debiutuje z większą mocą, takimi samymi aktualizacjami, jak 2022 Subaru BRZ

Po ujawnieniu przeprojektowanego Subaru BRZ 2022, Toyota ogłosiła w poniedziałek przeprojektowaną wersję bliźniaka sportowego samochodu.

Toyota 86 z 2022 roku otrzyma plakietkę „GR” (skrót od „Gazoo Racing”), podobnie jak najnowsza Supra, oraz te same aktualizacje mechaniczne i stylistyczne, co BRZ. Oznacza to większy silnik, ale bez turbosprężarki chcieli niektórzy fani.

Nowa 2,4-litrowa płaska 4-litrowa zastępuje 2,0-litrową płaską 4 w poprzednim modelu, ale 86 zachowuje napęd na tylne koła i 6-biegową manualną skrzynię biegów (dostępna jest również 6-biegowa automatyczna).

Moc wzrasta do 232 KM i momentu obrotowego 184 lb-ft, z 205 KM i 156 lb-ft w starym samochodzie. Toyota podała również znacznie niższy szczyt momentu obrotowego wynoszący 3700 obr min, w porównaniu do 6700 obr min wcześniej, przy maksymalnej mocy przy 7000 obr min. Toyota podaje czas od 0 do 100 km hw 6,3 sekundy, mniej niż w poprzednich 7,4 sekundy.

Model 86 otrzymuje te same zmiany stylistyczne, co BRZ 2022, w tym funkcjonalne boczne wloty powietrza i nowe tylne światła, ale z kratką charakterystyczną dla Toyoty. Wymiary nieco się zmieniły, z nieco dłuższym rozstawem osi i całkowitą długością, ale nieco niższą wysokością. Według Toyoty samochód wyposażony jest w aluminiowe panele dachowe obniżające środek ciężkości, a także aluminiowe błotniki przednie i przeprojektowane siedzenia, aby jeszcze bardziej zmniejszyć wagę.

Podobnie jak BRZ, model 86 ma 7-calowy wyświetlacz cyfrowy w zestawie wskaźników, w tym przypadku pokazujący grafikę ruchu silnika przeciwbieżnego tłoka podczas uruchamiania. Spodziewaj się, że model 86 otrzyma również przeprojektowany, powiększony 8,0-calowy ekran dotykowy BRZ.

Modele z automatyczną skrzynią biegów będą również wyposażone w technologię wspomagającą kierowcę Subaru EyeSight, chociaż Toyota nie powiedziała, które funkcje zostaną uwzględnione.

Duet 86 BRZ nie jest jedyną współpracą Toyoty i Subaru. Dwóch japońskich producentów samochodów współtworzy również elektryczny SUV, w ramach rozszerzonego partnerstwa ogłoszonego w 2019 roku.

Ceny, oszczędność paliwa i data premiery Toyoty 86 2022 zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Spodziewaj się, że trafi do sprzedaży w USA jeszcze w tym roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close