Recenzje

2022 Volvo EV spekulatywnie renderowane jako XC40 Coupe

Liczby sprzedaży nie kłamią – konstrukcja coupe SUV jest tutaj, czy nam się to podoba, czy nie. Volvo spóźnia się na przyjęcie, ale starszy wiceprezes ds. Projektowania, Robin Page, powiedział Auto Express na początku tego roku oferta firmy na pojazdy elektryczne obejmie te niszowe modele. Czy XC40 Coupe będzie liderem? Może i to renderowanie z Motor.es próbuje przewidzieć przyszłość małego crossovera z nachyloną linią dachu.

Volvo planuje zaprezentować swój drugi samochód elektryczny na początku marca przyszłego roku z „bardziej opływowym nadwoziem” w porównaniu z XC40 Recharge. Ujawnienie zostało przekazane Wiadomości motoryzacyjne przez dyrektora generalnego firmy, Hakana Samuelssona, który stwierdził, że nie będzie to zamiennik V40. Innymi słowy, omawiany model nie przybierze kształtu hatchbacka, co w zasadzie oznacza, że ​​będzie to sedan lub crossover.

W 2016 roku Volvo zaprezentowało koncepcje 40.1 i 40.2, które później stały się XC40 i Polestar 2. Nie jest jasne, czy Szwedzi przygotowują własną wersję koncepcji 40.2, aby wypuścić kompaktowego sedana elektrycznego, który miałby stanowić uzupełnienie XC40 Recharge. Widząc, jak marka należąca do Geely obiecała wskoczyć na modę coupe-SUV, kusi nas, by uwierzyć, że nowy model o zerowej emisji będzie odmianą XC40.

Grupa Geely ma już gracza w segmencie kompaktowych coupe-SUV z Lynk & Co 05, który wykorzystuje tę samą platformę CMA, co XC40 i jego elektryczny brat. Powinien mieć prawie takie same specyfikacje techniczne jak XC40, chociaż spodziewamy się, że praktyczność odniesie sukces ze względu na bardziej nachyloną linię dachu. Oczekuje się, że inny kształt pochłonie przestrzeń nad głową dostępną dla pasażerów z tyłu, a także może mieć negatywny wpływ na pojemność ładunkową.

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close