Recenzje

56-milowy Buick Grand National zostaje po raz pierwszy prany po 34 latach

Buick Grand National to bez wątpienia jeden z najlepszych samochodów sprzedanych przez General Motors w latach 80. Chociaż nie jest to rzadkie, chyba że mówimy o GNX, muscle car oparty na Regal pozostaje niezwykle pożądanym samochodem o złym do kości wyglądzie i zdrowej ilości mocy. Z biegiem lat znalezienie kogoś w nieskazitelnej formie staje się coraz trudniejsze, ale ten przykład z 1987 roku jest wyjątkiem.

Mając tylko 56 mil (90 kilometrów) na zegarze, ten konkretny Grand National jest tak dobry, jak to tylko możliwe. Pierwotny właściciel ledwo je prowadził, zanim zamknął go w garażu, w którym siedział przez prawie 37 lat. Niestety właściciel zmarł kilka lat temu i chociaż jego żona pierwotnie zamierzała oddać samochód z powrotem na drogę, to nigdy się to nie zdarzyło.

Ostatecznie zdecydowała się go sprzedać, a nowy właściciel umieścił go na przyczepie i udał się w podróż z Nowego Jorku do Columbus w Ohio. Nadal jeżdżąc na oryginalnych oponach, Grand National trzeba było pokonywać jednym z najwęższych podjazdów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, ale nie wcześniej niż usunięto z drogi Mazdę RX-7 z 1985 roku.

Ludzie z AMMO NYC mieli za zadanie dokładnie wyczyścić samochód, a także pozbyć się niektórych zadrapań spowodowanych przez rodzinnego psa. Kabina wymagała również odrobiny TLC, na przykład pozbycia się pajęczyn i zwrócenia szczególnej uwagi na plastikowe elementy. Trzeba było również wyczyścić komorę silnika, przywracając pierwotny wygląd turbodoładowanego 3,8-litrowego silnika V6, który do 1987 r. Wytwarzał 245 koni mechanicznych i 355 funtów stóp (481 Nm) momentu obrotowego.

Oprócz czyszczenia i polerowania samochodu, nowy właściciel wymienił również wszystkie płyny, wymienił zbiornik paliwa, pompę paliwa oraz zamontował nowy akumulator. Ostatnia część pokazuje, jak rozpalał Grand National po ponad trzech dekadach spoczynku. Co ciekawe, zdecydował się już go sprzedać ze względu na „taki stan rzeczy” i brak miejsca w garażu.

Nie wspomniano o metce z ceną, ale kończy się wyświetlaniem jego adresu e-mail, jeśli jesteś zainteresowany. Szybkie wyszukiwanie w Internecie pokazuje, że Grand Nationals z 1987 r. Poza GNX w doskonałym stanie kosztują ponad 40 000 USD. Przykłady bardzo niskich przebiegów są znacznie droższe, a Bring A Trailer sprzedał w zeszłym roku 27-milowy samochód za imponujące 105 000 dolarów.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close