Recenzje

AC Cars zbuduje replikę wyścigów Cobra Le Mans 1963 z elektrycznym układem napędowym

Brytyjska firma AC Cars stworzyła samochód sportowy Ace, który stanowił podstawę oryginalnej Shelby Cobra, a obecnie AC jest jedną z wielu firm rozwijających się w branży replik Cobry. W czwartek AC ogłosił nową serię replik inspirowanych samochodami wyścigowymi Cobra 24 Hours of Le Mans z 1963 roku, ale wyposażonych w nowoczesne elektryczne układy napędowe.

AC już buduje limitowaną serię samochodów sportowych Cobra Series 1 Electric, ale replika AC Cobra Le Mans Electric będzie miała znacznie większą moc. Jego pojedynczy silnik elektryczny wytwarza 617 koni mechanicznych i 738 funtów na stopę momentu obrotowego, w porównaniu do 308 KM i 368 funtów na stopę w przypadku serii 1 Electric. Firma szacuje, że pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km hw 4,2 sekundy.

Akumulator o pojemności 54 kWh zapewni do 120 mil zasięgu, zgodnie z AC, prawdopodobnie mierzonym w europejskim cyklu testowym WLTP.

Podobnie jak oryginalne samochody wyścigowe, repliki Le Mans będą miały ręcznie formowane aluminiowe nadwozie z wyjmowanymi twardymi dachami. Będą nosić barwy przypominające dwa fabryczne samochody wyścigowe z 1963 roku – numery rejestracyjne 39 PH i 645 CGT.

AC planuje zbudować 12 replik Le Mans, po sześć dla każdego z dwóch samochodów wyścigowych z 1963 roku. W Wielkiej Brytanii są one wyceniane na 776 523 USD na podstawie aktualnych kursów wymiany, ale AC nie omawiało dostępności w USA. AC nie powiedział, kiedy samochody będą dostępne, ale nazwał je rekreacyjnymi 2021, więc spodziewaj się dostawy w przyszłym roku.

Rosnące w górę wartości oryginalnych kobr stworzyły żyzny rynek dla replik. AC dodaje caché bycia (wraz z Shelby American) jednym z oryginalnych producentów Cobry i planuje wydać numery seryjne dla swoich replik w kolejności z Cobras z lat 60. Oprócz modeli elektrycznych, AC oferuje repliki Cobra z silnikami Ford 2,3 turbo-4 i General Motors LSA 6,2 litra V-8.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close