Recenzje

Aston Martin planuje elektryczny samochód sportowy, SUV od 2025 roku

Aston Martin zaprezentował wersję akumulatorowo-elektryczną swojego byłego sedana Rapide w 2019 roku, ale od tego czasu zrezygnował z planów dotyczących tego modelu i zamiast tego skupi się na nowych pojazdach elektrycznych, które mają być sprzedawane od 2025 roku.

W wywiadzie dla Financial Times opublikowany w niedzielę, prezes Aston Martin Lawrence Stroll powiedział, że firma planuje samochód sportowy i SUV z napędem elektrycznym, a oba pojazdy zostaną zbudowane w Wielkiej Brytanii.

Powiedział, że samochód sportowy ma być zbudowany w Gaydon w Anglii, gdzie Aston Martin buduje swoje obecne samochody sportowe składające się z Vantage, DB11 i DBS Superleggera, a SUV ma być obecnie budowany w nowej fabryce w St Athan w Walii. domem dla DBX SUV.

Stroll opisał samochód sportowy jako pojazd taki jak Vantage i DB11 i powiedział, że firma nie jest pewna, czy w przyszłych modelach będzie trzymać się etykiety „DB”, inicjałów poprzedniego sponsora Astona Martina Davida Browna. Krążą pogłoski, że Aston Martin zastąpi DB11 pojazdem elektrycznym.

Elektryczny samochód sportowy mógł jeździć na platformie Aston Martina, która wykorzystuje dużo aluminium, którą można znaleźć w obecnych samochodach sportowych, a która zadebiutowała w DB11. Marka zaprojektowała architekturę, aby wspierać energię elektryczną w przyszłości.

Jednak opracowanie pojazdu elektrycznego jest kosztownym przedsięwzięciem, w związku z czym Aston Martin może wezwać głównego inwestora Mercedes-Benz, który opracował dedykowaną platformę dla pojazdów elektrycznych, która niedługo zadebiutuje w sedanie EQS. Niemiecki producent samochodów jest właścicielem 20% Aston Martina i już dostarcza firmie silniki V-8 i niektóre technologie stosowane w samochodach. Planowane są bliższe więzi między obiema firmami, o czym Stroll udzielił wywiadu dla Financial Times stwierdzające, że Aston Martin może zaopatrywać się w akumulatory firmy Mercedes.

Stroll powiedział, że dla każdego, kto nadal ma benzynę w żyłach, Aston Martin będzie nadal oferować modele z silnikami spalinowymi znacznie dłużej niż 2030 r., Kiedy Wielka Brytania planuje wprowadzić zakazy sprzedaży niezelektryfikowanych samochodów.

Kilka lat temu Aston Martin rozważał wprowadzenie DBX z napędem elektrycznym, ale do 2018 roku zdecydował się ożywić inną historyczną brytyjską markę Lagonda jako dedykowaną markę EV. Następnie napotkał pewne trudności finansowe, nawet przed kryzysem Covid-19, i został uratowany w 2020 r. Przez inwestorów kierowanych przez Stroll.

W 2018 roku Stroll kierował zespołem inwestorów w wykupie zespołu Racing Point Formula One. Zespół został przemianowany na Aston Martin na sezon 2021 i liczy syna Strolla, Lance’a, jako kierowcę. Dla Astona Martina jedzie również czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel. Zespół w zeszłym tygodniu ujawnił swój nowy samochód wyścigowy na sezon 2021 F1.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close