Ogólne

Aston Martin zobowiązuje się do obecnych samochodów sportowych, planów Vanquish z silnikiem umieszczonym pośrodku

Aston Martin w zeszłym tygodniu przeprowadził prezentację dla inwestorów, szczegółowo opisującą wyniki finansowe za rok 2020, podczas której nowy dyrektor generalny Tobias Moers przedstawił niektóre z przyszłych planów producenta samochodów.

Na przykład dowiedzieliśmy się, że hipersamochód Valkyrie w końcu rozpocznie dostawy około połowy 2021 roku, a za nim pojawi się hipersamochód Valhalla – prawdopodobnie z nowym hybrydowym układem napędowym wykorzystującym technologię Mercedes-Benz – w drugiej połowie 2023 roku.

Moers potwierdził również, że Aston Martin w końcu wprowadzi na rynek supersamochód Vanquish z silnikiem umieszczonym centralnie, który jego poprzednik, Andy Palmer, zaprezentował jako koncepcję na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie 2019. Nowy Vanquish miał pojawić się pierwotnie w 2022 roku, ale teraz prawdopodobnie pojawi się kilka lat po tej dacie. Nie podano zaktualizowanej osi czasu.

W tej samej prezentacji Moers powiedział, że obecna gama sportowych samochodów Aston Martina z silnikiem z przodu zostanie „całkowicie odświeżona”. Lista obejmuje modele Vantage, DB11 i DBS Superleggera.

Wszyscy mają otrzymać technologię Mercedesa, która mogłaby obejmować elektroniczne funkcje wspomagania kierowcy i prawdopodobnie więcej układów napędowych (V-8 jest już pozyskiwany z Mercedes-Benz AMG). Niestety, ich nieco opóźnione systemy informacyjno-rozrywkowe z przestarzałą grafiką nie zostaną zaktualizowane najwcześniej w 2023 lub 2024 roku.

Moers potwierdził również plany dotyczące hybrydowego układu napędowego typu plug-in, który będzie oferowany w SUV-ie DBX od 2023 r. Pierwszy pojazd elektryczny Aston Martina pojawi się w 2025 r., A do 2030 r. Ponad 90% oferty tego producenta będzie zelektryfikowane.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close