Ogólne

Audi E-Tron może zostać przemianowane na Q8 E-Tron po nadchodzącym liftingu

Zeszłej jesieni Audi potwierdziło, że E-Tron zostanie przemianowany na Q8 E-Tron, gdy przejdzie przeprojektowanie w 2026 roku, ale zmiana nazwy może zostać wprowadzona znacznie wcześniej.

Automobilnoche (wymagana subskrypcja) poinformował w niedzielę, że zmiana nazwy nastąpi, gdy średniej wielkości elektryczny crossover przejdzie aktualizację w połowie cyklu jeszcze w tym roku.

Najwyraźniej zmiana nazwy ma wyjaśnić zamieszanie dotyczące miejsca, w którym E-Tron znajduje się w składzie, teraz, gdy jest tak wiele innych modeli Audi z plakietką E-Tron.

Może to być również odzwierciedleniem zakresu aktualizacji, jakie Audi planuje dla pojazdu. Prototypy dostrzeżone na wolności sugerują jedynie drobne aktualizacje stylizacji, ale plotki wskazują na znacznie większe zmiany zachodzące pod blachą.

Mogliśmy zobaczyć nowe akumulatory, wydajniejsze silniki elektryczne i nowe elektroniczne oprogramowanie sterujące, które pomaga zwiększyć zasięg. E-Tron przybył na rok modelowy 2019 z zaledwie 204 milami zasięgu mierzonego przez EPA. Aktualizacje wydajności dodane na 2021 r. spowodowały zwiększenie zasięgu do 222 mil. Oczekuje się, że aktualizacja w połowie cyklu zwiększy zasięg do 300 mil. E-Tron Sportback ma obecnie zasięg 218 mil według EPA. Wraz z aktualizacją powinien również otrzymać coś bliższego 300 milom.

Powinniśmy zobaczyć zaktualizowanego E-Tron, jakkolwiek się nazywa, wprowadzonego na rok modelowy 2023. Inne pojazdy elektryczne Audi, które mają pojawić się w nadchodzących latach, to Q6 E-Tron, A6 E-Tron oraz produkcyjna wersja zeszłorocznej koncepcji Grandsphere, która może zastąpić A8. A po 2026 roku Audi wprowadzi tylko pojazdy elektryczne. Oznacza to, że raczej nie zobaczymy przeprojektowania Q8 z wewnętrznym spalaniem.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close