Nowe technologie

Bezkontaktowe ekrany dotykowe Jaguar Land Rover “ zmniejszają rozprzestrzenianie się wirusów ”

Jaguar Land Rover twierdzi, że opracował bezkontaktowe „ekrany dotykowe” zaprojektowane, aby pomóc „ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów”. Brytyjski producent samochodów, który stworzył system z pomocą Uniwersytetu w Cambridge, również twierdzi, że systemy poprawią bezpieczeństwo, utrzymując wzrok kierowców na drodze.

Technologia wykorzystuje sztuczną inteligencję i czujniki do przewidywania miejsca, w którym palec użytkownika wyląduje na ekranie, bez konieczności kontaktu. JLR twierdzi, że testy laboratoryjne wykazały, że technologia może zmniejszyć wysiłek i czas interakcji kierowcy z ekranem dotykowym nawet o 50 procent, a także ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów.

JLR uważa, że ​​ta technologia będzie miała wartość w nadchodzących miesiącach i latach, ponieważ uważa, że ​​„większy nacisk” zostanie położony na bezpieczniejsze i czystsze samochody, w których „przestrzeń osobista i higiena będą wymagały premii”.

Firma twierdzi, że system da kierowcom więcej czasu na skupienie się na drodze, ponieważ konwencjonalne ekrany dotykowe mogą być niewygodne na nierównych powierzchniach. Producent samochodów twierdzi, że oznacza to, że kierowcy korzystający z istniejącej technologii dotykowej muszą odwracać uwagę od drogi, co zwiększa ryzyko wypadku.

„Ekrany dotykowe i inne interaktywne wyświetlacze to coś, czego większość ludzi używa wiele razy dziennie, ale mogą być trudne w użyciu w ruchu, niezależnie od tego, czy jest to jazda samochodem, czy zmiana muzyki w telefonie podczas biegu” – powiedział profesor Simon Godsill , z wydziału inżynierii Uniwersytetu Cambridge. „Wiemy również, że niektóre patogeny mogą być przenoszone przez powierzchnie, więc ta technologia może pomóc zmniejszyć ryzyko tego typu przenoszenia”.

W międzyczasie Lee Skrypchuk, specjalista ds. Technicznych interfejsów człowiek-maszyna w firmie Jaguar Land Rover, powiedział, że technologia ta może zostać wykorzystana w innych obszarach, a także w sektorze motoryzacyjnym.

„Gdy kraje na całym świecie wychodzą z blokady, zauważamy, jak wiele codziennych transakcji konsumenckich jest przeprowadzanych za pomocą ekranów dotykowych” – powiedział. „Bilety kolejowe lub do kina, bankomaty, odprawy na lotniskach i kasy samoobsługowe w supermarketach, a także wiele zastosowań przemysłowych i produkcyjnych. Przewidująca technologia dotykowa eliminuje potrzebę dotykania interaktywnego wyświetlacza, a tym samym może zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii lub wirusów na powierzchni ”.

Land Rover Discovery Sport 2020
Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close