Ogólne

Bollinger B1 i B2 elektryczne ciężarówki i SUV-y na półkach, nacisk na flotę komercyjną

Bollinger Motors ogłosił w piątek, że odłoży na półkę elektrycznego SUV-a B1 i elektrycznego pickupa B2, aby skupić się na pojazdach użytkowych.

W komunikacie prasowym firma poinformowała, że ​​zwróci depozyty klientom, którzy zarezerwowali B1 lub B2. Podczas gdy Bollinger nazywa ten krok „odroczeniem”, firma nie dyskutowała, kiedy rozwój któregokolwiek z modeli może zostać wznowiony. Nie jest również jasne, czy decyzja ta wpłynie na plan Bollingera dotyczący dostarczenia pierwszych pojazdów użytkowych w 2022 roku.

Firma Bollinger została założona w 2015 roku w celu wprowadzenia na rynek B1, prostego elektrycznego pojazdu terenowego. Później dodała pickupa B2, opartego na tej samej platformie. Po wielu próbach z prototypami Bollinger ujawnił w grudniu 2020 r. wersje, które nazwał „zamiarami produkcyjnymi” obu pojazdów.

Bollinger pierwotnie miał rozpocząć produkcję do końca 2020 r., a następnie przesunął ten cel z powrotem na koniec 2021 r. Wcześniej podawał cenę bazową 125 000 USD za B1 lub B2.

Całkowite przejście na pojazdy użytkowe nie jest zbyt zaskakujące. W 2020 roku firma ogłosiła wersję B2 z podwoziem z kabiną przeznaczoną dla flot komercyjnych, a także koncepcję elektrycznego samochodu dostawczego. W 2021 roku firma ogłosiła samodzielną platformę dla ciężarówek elektrycznych klasy 3 o nazwie Chass-E oraz platformę handlową przeznaczoną dla pojazdów użytkowych klasy 3 do 6. Współpracowała również z EAVX w celu opracowania organów dla platformy handlowej.

Pojazdy klasy 3 i wyższej nie muszą być zgodne z federalnymi normami bezpieczeństwa pojazdów silnikowych, które dotyczą tylko samochodów osobowych i lekkich ciężarówek. Oznacza to mniej prac rozwojowych dla Bollingera, który również zamierzał budować pojazdy B1 i B2 jako pojazdy klasy 3. Przynajmniej teraz firma będzie sprzedawać pojazdy elektryczne zbudowane zgodnie ze standardami floty komercyjnej jako pojazdy użytkowe.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close