Recenzje

Bugatti Chiron i Bolide wyprzedane

Bugatti Chiron i Bolide są oficjalnie wyprzedane, Bugatti potwierdziło w środę w komunikacie prasowym szczegółowo opisującym sprzedaż w 2021 roku.

Kiedy zaprezentował Chirona na targach motoryzacyjnych w Genewie 2016, Bugatti potwierdził 500 miejsc na budowanie dla następcy Veyrona. Producent powiedział w październiku 2021 r., że pozostało 40 miejsc na kompilacje, więc te zniknęły dość szybko.

Bugatti wypuściło na rynek wiele wariantów Chiron, w tym Super Sport 300+, którego prototyp przekroczył barierę 300 mil na godzinę we wrześniu 2019 roku. Bugatti ogłosiło wersję produkcyjną wkrótce i zaczęło przyjmować zamówienia, ale dostawy planowanych 30 samochodów klientów dopiero się rozpoczęły w październiku 2021 r. Producent dostarczył również ostatnią wersję Divo z siedzibą w Chiron w 2021 r.

Bugatti wcześniej powiedział, że ostatnie 40 Chironów to modele Pur Sport i Super Sport. Pur Sport to bardziej skoncentrowana na prowadzeniu wersja Chirona, podczas gdy Super Sport to zasadniczo Super Sport 300+ z większą ilością luksusów, bardziej wyrozumiałym podwoziem i niższą prędkością maksymalną „tylko” 273 mil na godzinę.

Bugatti Bolide został zaprezentowany pod koniec 2020 r., a Bugatti potwierdził produkcję 40 samochodów podczas Tygodnia Samochodowego Monterey w 2021 r. Bolide to wykonany na zamówienie samochód torowy, który wykorzystuje 8,0-litrowy cztero-turbodoładowany silnik Chirona W-16, ale ze znacznie lżejszym podwoziem i wyrafinowanymi aerodynamicznymi pomocami. Szacunkowa cena wynosi około 4,7 miliona dolarów, a dostawy mają się rozpocząć w 2024 roku.

Bugatti spodziewa się dostarczyć 80 samochodów w 2024 r., w tym pierwsze egzemplarze Chiron Super Sport i Centodieci, limitowaną edycję wariantu Chiron inspirowanego Bugatti EB 110 z lat 90. Producent samochodów działa obecnie w ramach joint venture pomiędzy Porsche i Rimac, o nazwie Bugatti Rimac, z założycielem i dyrektorem generalnym Rimac Mate Rimacem, który kieruje nowym podmiotem. Bugatti Rimac zaprezentował już cztery samochody, z których pierwszy może przybyć jeszcze w tym roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close