Ogólne

Bugatti toast za rekord prędkości prawdopodobnie tuż przed utratą go

W świecie rekordów prędkości Bugatti trafił na pierwsze strony gazet nieco ponad rok temu. Dzięki specjalnej wersji Bugatti Chiron, który później stał się Chiron Super Sport 300+ w formie produkcyjnej, przełamał barierę 300 mil na godzinę, osiągając maksymalną prędkość 304,7 mil na godzinę (490,4 km na godzinę).

Aby uczcić ten imponujący wyczyn, Bugatti współpracuje z Champagne Carbon i ogłasza EB.02 – limitowaną edycję 2006 vintage blanc de blancs Grand Cru. Trudno nie zauważyć prążkowanego wzoru butelki, nawiązującego do projektu Chiron Super Sport 300 +.

Jest tylko jeden problem. Zaledwie kilka dni temu SSC Tuatara pobił podobno ten rekord prędkości maksymalnej. Według lokalnych wiadomości, hipersamochód pobił rekord prędkości – chociaż nie było jasne, czy to rekord Bugattiego, czy ten ustanowiony przez Koenigsegg Agera RS z prędkością 277,9 mil na godzinę (447,2 km h).

Rekordowy przebieg Bugatti Chiron z prędkością ponad 300 mil na godzinę był w pewnym sensie kontrowersyjny, ponieważ odbywał się tylko jednym przejazdem na torze testowym Ehra-Lessien w Niemczech. Aby zakwalifikować się do rekordu prędkości, zawodnik musi wykonać dwa przejazdy w przeciwnych kierunkach, aby zniwelować skutki wiatru czołowego i tylnego, uśredniając prędkość dla oficjalnego rekordu.

Tak więc, bez oficjalnego ogłoszenia przez SSC jego rekordowego biegu, nadal nie jesteśmy pewni, czy Tuatara pokonał Agera RS czy Chiron. W każdym razie ironia, że ​​Bugatti świętuje rocznicę biegu z maksymalną prędkością poprzez butelkę specjalnego szampana, może stać się ironicznym toastem.

To prowadzi nas do wniosku, że próba prędkości maksymalnej SSC nie mogła być lepiej zsynchronizowana w czasie, tak jak rocznik, który właśnie zamówiła francuska marka.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close