Ogólne

Chevrolet Corvette 2021 nie zaczyna się już poniżej 60 000 dolarów

Kiedy Chevrolet Corvette C8 zadebiutował w roku modelowym 2020, cena podstawowa wynosząca prawie 60000 USD była jedną z głównych atrakcji. Jednak nie będzie to już miało miejsca w przypadku Chevroleta Corvette 2021 ze względu na niewielki wzrost cen.

Strona internetowa Corvette Action Center poinformowała w zeszłym tygodniu, że 1 marca 2021 r. Wzrost ceny o 1000 USD dla wszystkich wersji wyposażenia Corvette z 2021 r. Wejdzie w życie 1 marca. Motor1zwracając uwagę, że „regularnie monitorujemy i dostosowujemy ceny wszystkich naszych produktów”. W chwili pisania tego tekstu cena 59 995 USD nadal obowiązuje, ale wkrótce powinno się to zmienić.

Chociaż Corvette nie jest już samochodem poniżej 60 000 dolarów, wzrost ceny nie ma większego praktycznego znaczenia. Poprzednia cena bazowa wynosiła 59 995 USD, w tym opłata za miejsce docelowe 1095 USD, co daje jej zaledwie 5 USD poniżej poziomu 60 000 USD. Dotyczyło to tylko podstawowego coupe 1LT bez opcji. 1LT jest dość dobrze wyposażony, ale jest mało prawdopodobne, aby wiele samochodów opuściło fabrykę bez dodatkowego wyposażenia, a wyższe poziomy wyposażenia również miały większy udział w sprzedaży w roku modelowym 2020.

Nigdy też nie było możliwe zdobycie kabrioletu C8 Corvette poniżej 60 000 dolarów. Jeszcze przed wzrostem ceny drop-top zaczynał się od 67 495 USD.

Oprócz wzrostu ceny, C8 Corvette otrzymuje tylko kilka drobnych zmian w swoim drugim roku, w tym nowe kolory nadwozia i opcje pełnowymiarowych pasków wyścigowych. Bezprzewodowe Apple CarPlay i Android Auto są teraz standardem, a także klamra do jazdy, która zapobiega wyprowadzeniu kierowcy z parkingu nawet przez 20 sekund, jeśli jego pas bezpieczeństwa nie jest zapięty. Zawieszenie adaptacyjne Magnetic Selective Ride Control jest również opcją samodzielną (było wcześniej dołączane do pakietu Z51).

Podobnie jak w przypadku innych ostatnich generacji Corvette, spodziewaj się, że Chevy doda do oferty więcej wariantów poza standardowym modelem Stingray, w tym nowe wersje modeli wyczynowych Z06 i ZR1. Styczeń Bloomberg Raport mówi, że Chevy rozważa również elektryczny SUV marki Corvette jako rywala dla Forda Mustanga Mach-E, ale nic nie zostało jeszcze potwierdzone.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close