Recenzje

Chevrolet Corvette kabriolet 2021 to samochód wyścigowy Indianapolis 500 z 2021 roku

Chevrolet Corvette Stingray kabriolet 2021 będzie służył jako samochód wyścigowy dla Indianapolis 500 2021, który odbędzie się 30 maja, poinformował Chevy w tym tygodniu w komunikacie prasowym.

Chevy zauważył, że po raz pierwszy kabriolet pokonał 33-osobowy wyścig Indy 500 od 2008 roku. Ten samochód był również Corvette, świadectwem wszechobecności tego sportowego samochodu na Indy.

Żadna inna marka i pojazd nie zajmowały się samochodami szybkimi częściej niż odpowiednio Chevy i Corvette. Będzie to 18. raz, kiedy Corvette będzie służyć jako samochód wyścigowy i 32. raz dla Chevroleta. Corvette po raz pierwszy pokonała wyścig Indy 500 w 1978 roku, ale Chevy dostarcza samochody wyścigowe od 1948 roku, kiedy to kabriolet Fleetmaster Six zdobył zaszczyty.

Będzie to już drugi raz, kiedy Corvette C8 z silnikiem umieszczonym pośrodku będzie wykonywała obowiązki samochodu wyścigowego. Chevrolet Corvette Stingray w wersji coupe 2020 był używany w zeszłorocznym Indy 500, z prezesem General Motors Markiem Reussem za kierownicą.

Samochód tempa z 2021 roku ma kolor Arctic White z żółtymi akcentami i dużym tylnym spojlerem. Malowanie jest nieco bardziej skomplikowane niż całkowicie czerwone nadwozie samochodu tempa z 2020 r., Ale nadal nie jest tak wyszukane, jak niektóre wcześniejsze samochody tempa Corvette Indy 500.

Indy 500 powraca w tym roku do tradycyjnego weekendu z okazji Dnia Pamięci, po przejściu na sierpień ubiegłego roku z powodu pandemii koronawirusa. Fani powrócą również w tym roku na trybuny Indianapolis Motor Speedway, ale ich pojemność wynosi tylko 40%, a także obowiązkowe maski i kontrole temperatury. Tor został wykorzystany jako miejsce szczepień przeciwko koronawirusowi, które ma trwać co najmniej przez część maja, pomimo tradycyjnych działań przed wyścigiem.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close