Ogólne

Czy ogromny grill BMW M4 wygląda lepiej w samochodzie wyścigowym GT3?

Z drogi na tor wyścigowy: pierwsze wspólne pojawienie się prototypów BMW M4 Coupe i BMW M4 GT3 podczas MotoGP ™.

20.08.2020 Informacja prasowa

Światowa premiera na torze Red Bull Ring: po raz pierwszy BMW M GmbH zaprezentowało dwie ikony zaprojektowane na drogę i tor wyścigowy obok siebie, prototypy nowego BMW M4 Coupe (średnie zużycie paliwa: 10,9 – 10,5 l 100 km *; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 249 – 239 g km *, dane wstępne) oraz nowe BMW M4 GT3.

Monachium. Światowa premiera na torze Red Bull Ring: po raz pierwszy BMW M GmbH zaprezentowało dwie ikony zaprojektowane na drogę i tor wyścigowy obok siebie, prototypy nowego BMW M4 Coupe (średnie zużycie paliwa: 10,9 – 10,5 l 100 km *; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 249 – 239 g km *, dane wstępne) oraz nowe BMW M4 GT3. Podczas przygotowań do MotoGP „BMW M Grand Prix of Styria” oba pojazdy zostały zaprezentowane w kamuflażu zaprojektowanym specjalnie do tego celu, ponieważ ich ostateczny projekt zostanie ujawniony dopiero w późniejszym terminie.

„Bardzo się cieszę, że możemy tu razem zaprezentować nowe BMW M4 Coupe i nowe BMW M4 GT3. Jako sponsor tytularny „BMW M Grand Prix of Styria” i wieloletni partner organizatora MotoGP Dorna Sports, nie mogę wymyślić lepszego miejsca na tę wyjątkową premierę. BMW M4 Coupe i jego motorowy odpowiednik BMW M4 GT3 to ikony BMW M GmbH i najlepsze przykłady transferu technologii ze sportów motorowych do produkcji seryjnej – iz powrotem. Od samego początku oba pojazdy były konstruowane równolegle, więc oba mają te same geny ”- mówi Markus Flasch, dyrektor generalny BMW M GmbH, który sam przejechał pierwsze okrążenia na torze Red Bull Ring w BMW M4 Coupe.

Podobnie jak nowe BMW M3 Limuzyna i wszystkie inne obecne samochody o wysokich osiągach BMW M GmbH, nowe BMW M4 Coupe będzie dostępne w dwóch wersjach mocy: oprócz wariantu o mocy 353 kW 480 KM i
W każdym przypadku dostępna będzie również 6-biegowa manualna skrzynia biegów, model Competition o mocy 375 kW 510 KM oraz 8-stopniowa skrzynia M Steptronic z Drivelogic.

Podstawowym elementem wspólnym dla wszystkich BMW M4 jest nowo opracowany sześciocylindrowy silnik rzędowy z technologią M TwinPower Turbo i koncepcją wysokoobrotową. Od samego początku wysokowydajna elektrownia została opracowana na podstawie charakterystyk zaczerpniętych bezpośrednio ze sportów motorowych. Skorzystają na tym nie tylko zespoły BMW M Customer Racing, które będą wdrażać BMW M4 GT3 w wielu seriach GT na całym świecie. Podnosi również przyjemność z jazdy dopuszczonymi do ruchu drogowego pojazdami BMW M4 na nowy poziom.

Dla Philippa Eng, kierowcy BMW M4 GT3, jazda po austriackim torze była mile widzianym przedsmakiem nadchodzącego roku: „Nie mogę się doczekać, kiedy wezmę BMW M4 GT3 na pole startowe” – mówi Austriak. brać udział w DTM z ZF BMW M4 DTM. „BMW M4 GT3 weźmie już udział w swoim pierwszym wyścigu w przyszłym roku i będzie w stanie udowodnić, jak radzi sobie w konkurencyjnych warunkach. Jestem pewien, że ma to, czego potrzeba, aby kontynuować wieloletnią i pełną sukcesów tradycję pojazdów BMW M. ”

Od 2022 roku i po wybranych wyścigach w 2021 roku, BMW M4 GT3 ostatecznie zastąpi BMW M6 GT3 jako model z najwyższej półki w sportowej ofercie BMW. Od 2016 roku BMW M6 GT3 jest częścią portfolio pojazdów BMW M Motorsport, wygrywając już 24-godzinne wyścigi Spa-Franchorchamps w swoim debiutanckim roku, tylko po to, by przewyższyć ten sukces podwójnym zwycięstwem dwa lata później.

Jednak zanim nowe BMW M4 Coupe zostanie faktycznie wypuszczone na drogi i tor wyścigowy bez specjalnego projektu kamuflażu, nadal muszą zostać przeprowadzone końcowe intensywne testy. Oficjalna światowa premiera planowana jest na wrzesień 2020 r. Ale jedno jest już pewne: jeden z pilotów MotoGP walczących o punkty i miejsca zaledwie kilka dni po pojawieniu się BMW M4 Coupe na Red Bull Ring będzie miał przyjemność. jeżdżąc ikoną BMW M GmbH. Ponieważ zwycięzca „BMW M Grand Prix of Styria”, który odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia, zostanie uhonorowany ekskluzywnym BMW M4 Coupe generacji modelu 2021.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close