Nowe technologieRecenzje

Czy pierwszy samochód elektryczny Rolls-Royce’a można nazwać Silent Shadow?

Wyobraź to sobie: jeździsz po drodze swoim Rolls-Royce’em, otoczonym dostateczną ilością ręcznie wykonanych elementów wystroju, aby mała wioska była zajęta przez miesiąc, bez niczego prócz wiatru. Stanie się to rzeczywistością jeszcze w tej dekadzie, kiedy Rolls-Royce przygotowuje swój pierwszy pojazd elektryczny.

Rolls-Royce przetestował rynek pod kątem zainteresowania pojazdem elektrycznym już w 2011 roku, kiedy opracował jednorazową wersję elektryczną Phantoma poprzedniej generacji. Nazwany 102EX, pojazd został wysłany na światową trasę koncertową, ale nie spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów ze względu na braki w jego zasięgu. Rolls-Royce oszacował, że 102EV może przejechać tylko około 125 mil na jednym ładowaniu.

Jednak wraz z rozwojem akumulatorów i koniecznością spełnienia nowych przepisów, w tym na rodzimym rynku Rolls-Royce’a w Wielkiej Brytanii, które wprowadzą zakaz sprzedaży pojazdów napędzanych wyłącznie silnikami spalinowymi od 2030 r., Rolls-Royce jest teraz gotowy do podjęcia spadek EV. Dyrektor generalny Torsten Mueller-Oetvoes potwierdził, że jeden z nich będzie dostępny zeszłej jesieni i teraz Autocar zawiera kilka nowych szczegółów.

Brytyjska publikacja poinformowała w poniedziałek, że pierwszy samochód elektryczny Rolls-Royce’a będzie korzystał z własnej aluminiowej platformy kosmicznej, która zadebiutowała w najnowszym Phantomie, i że będzie to nowa linia modeli. Oczekuje się jednak, że Rolls-Royce ostatecznie zelektryfikuje niektóre ze swoich istniejących modeli.

Autocar poinformował również, że rodzic Rolls-Royce’a BMW Group złożył w Niemczech wniosek o ochronę znaku towarowego dla „Silent Shadow”, gry opartej na historycznej nazwie Rolls-Royce’a Silver Shadow. To byłaby odpowiednia nazwa, biorąc pod uwagę cichą jazdę pojazdów elektrycznych.

Jeśli chodzi o styl nadwozia, poprzednie plotki wskazują, że pojazd jest zamiennikiem zarówno Wraith, jak i Dawn, więc prawdopodobnie coupe, kabriolet, a może nawet sedan podobny do coupe. Koncepcja 103EX Vision Next 100 Rolls-Royce’a (pokazana jako główna) wprowadzona w 2016 roku była elektrycznym coupe, więc być może niektóre elementy z samochodu pokazowego trafią na nadchodzący samochód elektryczny.

Najprawdopodobniej będzie to technologia EV piątej generacji BMW Group, która obsługuje akumulatory o pojemności do 120 kilowatogodzin lub wystarczającej na zasięg zbliżający się do 400 mil na jednym ładowaniu. BMW iX, które ma trafić do sprzedaży na początku 2022 roku, prawdopodobnie dostarcza pewnych wskazówek. Elektryczny SUV oparty jest na aluminiowej platformie o ramie kosmicznej, podobnie jak w ofercie Rolls-Royce’a i będzie oferował do 300 mil zasięgu i 500 koni mechanicznych.

Rolls-Royce ma opublikować pierwsze szczegóły dotyczące swojego pojazdu elektrycznego jeszcze w tym roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close