Ogólne

Czy wiesz, że przetworniki HD nie mogą mieć bursztynowych świateł dachowych w Kalifornii?

Niektóre ciężkie samochody ciężarowe, takie jak Ford Super Duty, Chevrolet Silverado HD, GMC Sierra HD i Ram 2500 i 3500, zwykle noszą na dachu małe bursztynowe i czerwone lampy. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego dzieje się tak z powodu przepisu federalnego, zgodnie z którym to oświetlenie jest obowiązkowe w pojazdach o szerokości ponad 80 cali. Szersze tylne błotniki tych pickupów generalnie powodują, że mają one zastosowanie do tego przepisu. Ludzie z Urząd GM odkrył jednak dziwny wyjątek od tego.

Najwyraźniej przepis dotyczący pojazdów silnikowych w Kalifornii faktycznie czyni te lampy nielegalnymi z nieco tragicznego powodu, biorąc pod uwagę ich użycie w innych częściach Ameryki. Kod dla dużego stanu na Zachodnim Wybrzeżu mówi, że tak zwane „paski świetlne” mogą nie mieć oświetlenia emitującego bursztyn, czerwony, niebieski lub jakąkolwiek kombinację tych kolorów. Dla laika pojedyncze lampy montowane na dachu nie pasowałyby do definicji „listwy świetlnej”, ale regulatory odczuwają inaczej.

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close