Ogólne

Elektryczny sedan podobny do Klasy C, prawdopodobnie oparty na drugiej platformie Mercedesa EV

Mercedes-Benz właśnie wprowadził na rynek nową generację swojej Klasy C, ale przystojny sedan nie będzie miał wariantu z akumulatorem elektrycznym, aby zmierzyć się z Teslą Model 3 i nadchodzącą elektryczną Serią 3 od BMW.

Główny inżynier Klasy C, Christian Frueh, powiedział w wywiadzie na początku lutego, że modyfikacja platformy samochodu w celu dopasowania niezbędnego sprzętu do napędu elektrycznego zagroziłaby ogólnemu wyważeniu i konstrukcji tylnej osi, dlatego opcja została wykluczona.

Nie oznacza to jednak, że Mercedes nie planuje samochodu elektrycznego w segmencie Klasy C. W wywiadzie dla Autocar opublikowany w zeszłym tygodniu, Markus Schaefer, szef oferty operacyjnej w Mercedesie, powiedział, że planowana przez producenta platforma MMA (Mercedes Modular Architecture), która jest projektowana od podstaw w celu obsługi pojazdów akumulatorowo-elektrycznych w mniejszych segmentach, może być wykorzystana w Klasie C. jak elektryczny sedan. Powiedział, że na platformie MMA pojawią się pierwsze modele od 2024 roku.

Ale dlaczego nie skorzystać z platformy EVA (Electric Vehicle Architecture) debiutującej wkrótce w sedanie EQS? W swoim wywiadzie dla Autocar, Schaefer powiedział, że platforma EVA będzie stanowić podstawę dla samochodów elektrycznych z segmentu Klasy E w górę. Oznacza to, że najmniejszym modelem opartym na platformie EVA będzie prawdopodobnie sedan EQE, który ma pojawić się wkrótce po EQS.

Wersje SUV zarówno EQE, jak i EQS są również opracowywane na platformie EVA. Te elektryczne SUV-y będą produkowane w fabryce Mercedesa w Tuscaloosa w stanie Alabama od 2022 roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close