Ogólne

Fabryka GM Factory Zero gotowa do rozpoczęcia produkcji 2022 GMC Hummer EV

Minęły prawie dwa lata, odkąd General Motors ogłosił plany przekształcenia swojego zakładu Detroit-Hamtramck Assembly w Detroit w stanie Michigan w pierwszy dedykowany zakład produkcyjny pojazdów elektrycznych, a przy okazji zmieni nazwę fabryki na Factory Zero.

Transformacja, która kosztowała 2,2 miliarda dolarów, została w końcu zakończona w środę, a GM zaznaczył kamień milowy uroczystością, która obejmowała wizytę prezydenta Joe Bidena.

GM powiedział, że przekształcenie istniejącej fabryki w budowę pojazdów elektrycznych było o około jedną trzecią tańsze niż budowa nowej i nie wszystko wymagało odnowienia. GM powiedział, że około 80% procesu produkcyjnego jest wspólne dla pojazdów elektrycznych i ich odpowiedników z wewnętrznym spalaniem.

Oczekuje się, że po pełnym uruchomieniu zakład Factory Zero będzie zatrudniać ponad 2200 osób.

Ostatnimi pojazdami z silnikami spalinowymi zbudowanymi w tym miejscu były Cadillac CT6 i Chevrolet Impala. Przykłady przedprodukcyjne 2022 GMC Hummer EV zjeżdżały z linii w ostatnich miesiącach, a pierwsze egzemplarze dla klientów zostaną zbudowane w nadchodzących dniach. Dostawy mają rozpocząć się do końca roku.

Potwierdzono również, że fabryka Factory Zero będzie produkować SUV-a 2024 GMC Hummer EV, począwszy od 2023 roku, a także planowany elektryczny pickup Chevrolet Silverado i samojezdny wahadłowiec Cruise Origin. W fabryce prawdopodobnie powstanie także elektryczny pickup GMC Sierra, związany z elektrycznym Silverado.

Wszystkie pojazdy będą jeździć na platformie EV dedykowanej GM Ultium. W Hummer EV platforma obsługuje do 200 kilowatogodzin pojemności akumulatora i trójsilnikowy układ napędowy o mocy 1000 KM i 1000 Nm momentu obrotowego.

Produkcja pojazdów opartych na Ultium jest planowana w wielu innych zakładach. Na przykład Cadillac Lyriq 2023 jest również oparty na platformie. Elektryczny crossover ma rozpocząć produkcję w zakładzie GM Spring Hill Manufacturing w Spring Hill w stanie Tennessee w przyszłym roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close