Recenzje

Fisker dokucza elektryczny supersamochód

Fisker po raz pierwszy przyjrzał się obecnie opracowywanemu elektrycznemu supersamochodowi.

Dyrektor generalny i prezes Henrik Fisker zamieścił w środę na Twitterze zdjęcie zwiastuna przedstawiające samochód podczas czegoś, co wydaje się być modelowaniem aerodynamicznym. Teaser został szybko usunięty z Twittera, ale nie wcześniej Silnik1 był w stanie zrobić te zrzuty ekranu.

W wiadomości wysłanej wraz ze zwiastunem Fisker powiedział, że supersamochód będzie znajdował się w segmencie, który obecnie nie istnieje. Sądząc po zwiastunie, nowy supersamochód wygląda na kabriolet.

Po raz pierwszy Fisker wspomniał o supersamochodzie, ale pojawiły się pogłoski, że supersamochód jest jednym z co najmniej dwóch modeli, nad którymi pracuje brytyjski oddział projektów specjalnych Fisker Magic Works, ogłoszony jesienią ubiegłego roku. Podobno drugi model to luksusowy SUV.

Nie jest jasne, kiedy możemy zobaczyć supersamochód Fisker w sprzedaży. W tej chwili firma ma pełne ręce roboty z pierwszym modelem, crossoverem Ocean, który ma wejść do produkcji pod koniec tego roku w fabryce Magna Steyr w Austrii. Fisker opracowuje również bardziej przystępny cenowo samochód elektryczny, który ma wejść do produkcji około 2024 r. w zakładzie prowadzonym przez Foxconn. Fabryka, zlokalizowana w Lordstown w stanie Ohio, jest w trakcie sprzedaży firmie Foxconn przez konkurencyjny start-up EV Lordstown Motors.

Fisker zademonstrował także lifestylową ciężarówkę pickupa, a w przeszłości nawiązywał również do crossovera w stylu coupe i super sedana.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close