Ogólne

Ford i Filson wyobrażają sobie pojazd pierwszej pomocy Bronco

Nowy Bronco Forda świetnie nadaje się do jazdy w terenie, a to oznacza, że ​​byłby idealnym pojazdem dla służb ratowniczych, które specjalizują się w docieraniu do odległych obszarów, takich jak strażacy lasów.

Ford nawiązał ostatnio współpracę z producentem sprzętu turystycznego Filson, aby wyobrazić sobie pojazd pierwszej pomocy, gotowy do jazdy w terenie. Rezultatem jest koncepcja Ford Bronco + Filson Wildland Fire Rig 2021.

Koncepcja obejmuje kolorystykę inspirowaną odzieżą outdoorową Filson, w tym wykończenie siedzeń zapożyczone z kurtek Filson i ognioodporny nylonowy materiał podobny do tego, który jest używany w plecakach Filson. Góra jest również otwierana i zabezpieczana skórzanymi paskami Filson.

Dedykowany sprzęt strażacki obejmuje płozę ratowniczą, zbiornik na wodę o pojemności 50 galonów, wysokociśnieniową pompę wodną, ​​wąż strażacki, piłę łańcuchową, kaski i latarkę kroplową. Dostępny jest również niestandardowy bagażnik dachowy wystarczająco mocny, aby można go było wykorzystać jako punkt obserwacyjny, a także do przewożenia dodatkowego sprzętu, takiego jak siekiery i łopaty.

Aby pomóc w ochronie lasów tego kraju dla przyszłych pokoleń, Ford założył również Bronco Wild Fund, aby wspierać organizacje non-profit zajmujące się ponownym zalesianiem. Pierwsze dwa zostały nazwane National Forest Foundation i Outward Bound USA.

Konkretne cele funduszu obejmują zbieranie 5 milionów dolarów rocznie, a także planowanie miliona drzew do końca 2021 roku. Część inicjatyw obejmuje przekazanie strażakom pary Broncos. Ford i Filson zaprojektowali także produkty outdoorowe sygnowane marką Bronco, których sprzedaż pomoże sfinansować National Forest Foundation.

Ford już wcześniej drażnił potencjał swojego nowego Bronco za pomocą koncepcji. Wcześniej, w październiku, producent samochodów wprowadził koncepcję typu overlander, a wcześniej przedstawił koncepcje dla miłośników wędkarstwa i usług badawczych.

Nowe Bronco rozpocznie dostawy wiosną przyszłego roku, a Ford w sierpniu podał, że zebrał już ponad 165 000 rezerwacji, choć ile z nich przekłada się na zamówienia, dopiero się okaże. Ford pracuje również nad wersją o wysokich osiągach, która powinna tylko zwiększyć popularność pojazdu.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close