Ogólne

Foxconn zgadza się kupić fabrykę Lordstown Motors za 230 mln dolarów

Tajwański producent kontraktowy Foxconn pod koniec czwartku ogłosił niewiążące porozumienie w sprawie zakupu rozległej fabryki pojazdów znajdującej się w Lordstown w stanie Ohio od nieudolnego startu samochodów elektrycznych Lordstown Motors.

Zgodnie z umową Foxconn kupi fabrykę za 230 milionów dolarów wraz z akcjami zwykłymi w Lordstown o wartości 50 milionów dolarów.

Lordstown kupiło fabrykę od General Motors w 2019 roku, aby zbudować w tym miejscu swój pierwszy produkt, elektryczny pickup Endurance.

Po sfinalizowaniu umowy Lordstown planuje wynegocjować kolejną umowę, w ramach której Foxconn wyprodukuje Endurance na podstawie umowy. Obie firmy zgodziły się również zbadać potencjał dodatkowych programów pojazdów.

Lordstown planuje również nawiązać długoterminową dzierżawę części zakładu. Zakup fabryki przez Foxconn nie obejmuje linii produkcyjnych Lordstown do silników elektrycznych i akumulatorów, więc Lordstown może nadal produkować w tym miejscu komponenty do własnych pojazdów i potencjalnie dla innych firm, które chcą korzystać z tych komponentów.

Jedną z takich firm może być Fisker. Foxconn w maju ogłosił, że współpracuje z konkurencyjnym start-upem EV Fisker, aby rozpocząć produkcję niedrogiego EV w USA pod koniec 2023 roku.

Foxconn zaprezentował również własną modułową platformę EV, a także pracuje nad produkcją kontraktową pojazdów w Chinach z Geely.

Umowa między Foxconn i Lordstown została zawarta zaledwie miesiąc po tym, jak Lordstown ogłosiło zatrudnienie nowego dyrektora generalnego Daniela Ninivaggi w miejsce byłego dyrektora generalnego i założyciela firmy Steve’a Burnsa, który ustąpił nagle w czerwcu wraz z byłym dyrektorem finansowym Julio Rodriguezem. Wyszli po tym, jak wewnętrzne dochodzenie wykazało „problemy dotyczące dokładności niektórych stwierdzeń dotyczących” zamówień przedpremierowych na Endurance – sprawa, którą zajmuje się również Departament Sprawiedliwości.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close