Recenzje

Garage Italia dla Dallary Stradale w barwach inspirowanych stylem odrzutowym

Zapaleni czytelnicy mogą znać Dallarę jako jedną z największych potęg w świecie wyścigów, ale zdziwiłbyś się, gdyby Giampaolo Dallara wykonał równie imponującą pracę w samochodach drogowych. W związku z tym ich najnowsza kreacja, Stradale, otrzymała specjalne barwy od Garage Italia uhonorowanie myśliwców używanych przez zespół akrobacyjny Frecce Tricolori.

Dla niewtajemniczonych Giampaolo zbudował imperium inżynieryjne najbardziej rozpoznawalne ze względu na sukcesy na torze wyścigowym, ale odegrał także kluczową rolę w opracowywaniu samochodów drogowych, takich jak Lamborghini Miura. Firma jest odpowiedzialna za budowę samochodów wyścigowych i podwozi dla Indycar, Indylights, Formuły 3, GP2, GP3, Formuły E i WEC. Masz pomysł.

Podczas gdy eskadra Tricolori zaczęła latać północnoamerykańskim F-86 „Sabre”, przenosząc się na G.91 do 1982 roku, oba miały ten sam ciemnoniebieski kolor. Aby uczcić 60. rocznicę powstania największego zespołu akrobacyjnego na świecie, specjalny Stradale nosi matową chustę z tym samym błękitem, co odrzutowce, które przebijały się przez dawne niebo. Każdy bok samochodu jest również ozdobiony paskami Tricolore emitowanymi przez coś, co wygląda jak myśliwce.

Choć z pewnością imponująca, firma Giampaolo nie jest tylko królem na torze. Podobnie jak wielu producentów, którzy mają programy drogowe i torowe, wiedza z toru wyścigowego bardzo dobrze przenosi się na wyczynowy samochód drogowy. W związku z tym Stradale jest samochodem wyścigowym na drogi. Dzięki wielu oferowanym opcjom – w tym przedniej szybie – etos pojazdu polega na utrzymaniu niskiej masy i dużej siły docisku.

W przeciwieństwie do niezwykle wrażliwego na aerodynamikę McLarena Senna, włoska oferta wnosi do stołu znacznie bardziej powściągliwą estetykę – Giampaolo Dallara zawsze podziwiał geniusza projektowania Lotus, Colina Chapmana, Stradale jest dalekim kuzynem jego 3-Eleven. Pozwolimy ci zdecydować o estetyce, ale jeśli kiedykolwiek istniał samochód, który mógłby nosić barwę inspirowaną myśliwcem, trudno byłoby ci postawić zakład przeciwko temu.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close