Ogólne

GM skaluje umowę z Nikolą, nie będzie już budować odbioru Badger

General Motors zakończył wcześniej ogłoszoną umowę z Nikolą, w ramach której w zamian za udziały dostarczył moce produkcyjne, usługi inżynieryjne i technologię dla startupu z Utah.

Zamiast tego obie firmy zawarły nową umowę o wiele mniejszą niż poprzednia, ogłoszona 8 września. W nowej umowie, ogłoszonej w poniedziałek, GM dostarczy Nikola stosy wodorowych ogniw paliwowych do użytku w naczepach.

W szczególności GM opracuje stos ogniw paliwowych, aby spełnić wymagania planowanych przez firmę Nikola ciężarówek z naczepami klasy 7 i 8. W zamian Nikola zapłaci z góry kapitał wymagany do zaprojektowania stosu ogniw paliwowych przez GM, a później koszt rzeczywistych stosów w momencie ich dostawy.

GM i Nikola podpisali jedynie protokół ustaleń, co oznacza, że ​​umowa nie jest jeszcze wiążąca. Obie firmy omówią również potencjał GM w zakresie świadczenia usług w zakresie integracji stosu ogniw paliwowych w ciężarówkach Nikoli, a także możliwości dostarczenia przez GM nowych akumulatorów Ultium do Nikoli.

Zgodnie z pierwotną umową, która miała zostać sfinalizowana 30 września, GM miał przejąć 11% udziałów w Nikoli – wówczas wartych około 2 miliardy dolarów – wraz z płatnościami do 700 milionów dolarów za kontraktową produkcję planowanej przez Nikolę pickupa Badger. Badger to pełnowymiarowy pickup z akumulatorem elektrycznym, który Nikola planował zaoferować z przedłużaczem zasięgu ogniwa paliwowego. Zgodnie z warunkami pierwotnej umowy GM miał dostarczyć platformę dla Badgera i wyprodukować ciężarówkę w jednej ze swoich fabryk.

Jednak dwa dni po ogłoszeniu pierwotnej umowy firma Hindenburg Research opublikowała raport, w którym stwierdził, że uważa Nikola za „oszustwo”, twierdząc, że dyrektor generalny Trevor Milton fałszywie twierdził, że posiada zastrzeżoną technologię.

Zarzuty skłoniły Departament Sprawiedliwości i Komisji Papierów Wartościowych i Giełd do zbadania Nikoli, a Milton ustąpił ze stanowiska 21 września. Od tego czasu dwie kobiety złożyły pozew o napaść seksualną przeciwko Miltonowi.

W uroczysty poniedziałek Nikola powiedział, że zwróci klientowi depozyty już zapłacone za Borsuka, ponieważ wprowadzenie pojazdu było zależne od partnerstwa producenta. Firma poinformowała, że ​​planuje teraz skupić się na swoich ciężkich ciężarówkach.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close