Recenzje

Hongqi L-Concept to nowoczesne podejście do limuzyny prezesa Mao

Hongqi, marka preferowana przez przywódców Komunistycznej Partii Chin, wykorzystała w tym tygodniu Auto Shanghai 2021, aby zaprezentować koncepcję oferującą wystarczająco dużo luksusu, aby właściciel Bentleya lub Rolls-Royce’a czuł się słabo.

Nazywany Hongqi L-Concept, samochód pokazowy to uderzający sedan z profilem typu fastback, drzwiami w stylu samobójstwa i powiedziano nam nawet wiszące oświetlenie nastrojowe z kryształowymi elementami. Tylko nie nazywaj tego żyrandolem.

Wnętrze ma układ trzech miejsc, z dwoma siedzeniami z tyłu i jednym siedzeniem dla kierowcy. Jedynym problemem jest to, że nie ma kierownicy, co oznacza, że ​​koncepcja prawdopodobnie drażni, jak mógłby wyglądać przyszły autonomiczny samochód z Hongqi.

Czy coś takiego jak L-Concept może sprawić, że produkcja będzie możliwa? Nie ma zbyt wielu oficjalnych informacji, ale niektóre chińskie media podały, że wersja produkcyjna może zostać uruchomiona już w 2023 roku.

Nazwa i stylistyka koncepcji wskazują, że jest to zapowiedź zamiennika L5. L5 służy jako oficjalny samochód państwowy Chin i został wprowadzony w 2014 r. Jest duchowym następcą CA72, który został wprowadzony na rynek w 1958 r. Jako pierwszy samochód Hongqi i używany do przewożenia przewodniczącego Mao Zedonga.

Hongqi to jedna z najbardziej szanowanych marek w Chinach, chociaż w ostatnich latach większość jej asortymentu stanowiły wersje samochodów innych producentów samochodów opracowane na podstawie plakietek. Jej matka, FAW Group, jest w trakcie wskrzeszania Hongqi jako wiodącej chińskiej marki motoryzacyjnej, aby zapewnić zamożnym patriotycznym nabywcom lokalną alternatywę dla zagranicznych marek luksusowych.

Niektóre najnowsze Hongqi to pełnowymiarowy sedan i SUV, ten ostatni oferowany z zasilaniem akumulatorowo-elektrycznym. Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju marka zaprezentowała także 1400-konny hipersamochód nazwany S9.

Aby uzyskać pełny zasięg z Szanghaju, udaj się do naszego dedykowanego centrum.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close