Recenzje

Huawei stawia na samochód bez kierowcy do 2025 r.

Dopiero w kwietniu chińska firma technologiczna Huawei oświadczyła, że ​​chce zainwestować w pojazdy elektryczne i technologię autonomicznej jazdy, a teraz dyrektor firmy powiedział, że celem jest przygotowanie samochodu bez kierowcy do połowy dekady.

„Celem naszego zespołu jest osiągnięcie prawdziwych samochodów osobowych bez kierowcy w 2025 roku” – powiedział Wang Jun, dyrektor wykonawczy działu motoryzacyjnego Huawei na konferencji branżowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu. Reuters.

Ale w przeciwieństwie do niektórych konkurentów Huawei raczej nie wprowadzi własnych pojazdów. Eric Xu, współprzewodniczący giganta telekomunikacyjnego, powiedział wcześniej, że firma będzie współpracować z uznanymi producentami samochodów, aby stworzyć samochody noszące nazwę Huawei jako submarkę.

Widzieliśmy już ten proces w akcji. Na kwietniowych targach Auto Shanghai 2021 chiński producent samochodów BAIC zaprezentował Arcfox Alpha-S (pokazany na stronie głównej), wyposażony w system autonomicznej jazdy opracowany przez Huawei. System jest już dość zaawansowany, a jego prototyp jest w stanie pokonać 620 mil złożonych środowisk miejskich bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek poprawek ze strony kierowcy bezpieczeństwa za kierownicą.

Huawei został zmuszony do ekspansji na nowe sektory z powodu niedawnych sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone na firmę w związku z domniemanymi problemami z cyberbezpieczeństwem i innymi kwestiami. . Wiele innych rynków podążyło za podobnymi ograniczeniami, co skłoniło Huawei do większego skupienia się na swoim rynku macierzystym. Firma rozwija się również w rolnictwie i opiece zdrowotnej.

Ale Huawei nie jest jedyną chińską firmą technologiczną biorącą udział w wyścigu o opracowanie autonomicznych samochodów. Gigant wyszukiwarek Baidu w maju uruchomił w Pekinie komercyjną usługę autonomicznych taksówek.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close