Ogólne

Jaguar Land Rover chce zakazać importu do USA niektórych modeli Audis, Porsche, Lamborghini

Pozew Jaguara Land Rovera ma na celu zablokowanie importu do Stanów Zjednoczonych niektórych SUV-ów Grupy Volkswagen, twierdząc, że niemiecki producent samochodów nielegalnie skopiował jego system Terrain Response, Bloomberg zgłoszone w zeszłym tygodniu.

JLR zwraca się do Komisji Handlu Międzynarodowego Stanów Zjednoczonych o zaprzestanie importu SUV-ów Audi, Lamborghini, Porsche i VW, twierdząc, że stosowanie przez nie systemów zmieniających parametry pojazdu w różnych typach terenu stanowi naruszenie patentu.

„JLR stara się chronić siebie i swoje działania w Stanach Zjednoczonych przed firmami, które wprowadziły na rynek amerykański produkty naruszające prawa, które wykorzystują, bez żadnej licencji od JLR, technologię opracowaną przez JLR i chronioną patentem” – powiedział Matthew Moore, prawnik producenta samochodów. w zgłoszeniu.

Do pojazdów, których dotyczy konkretnie pozew, należą Audi Q5, Q7, Q8, E-Tron i A6 Allroad wagon; Lamborghini Urus; Porsche cayenne; i VW Tiguan.

Domniemane naruszenie patentu dotyczy przede wszystkim Land Rovera, który wykorzystywał system Terrain Response i ogólnie możliwości terenowe jako kluczowy wyróżnik na tle rosnącej liczby konkurentów. Zaprojektowany, aby ułatwić jazdę w terenie, system oferuje tryby dla różnych typów terenu, takie jak „Piasek”, „Błoto i koleiny” oraz „Pełzanie po skałach”, z których kierowca wybiera je za pomocą pokrętła.

W 2018 roku JLR pozwał Bentleya, twierdząc, że system Drive Dynamics w Bentayga (który dzieli platformę z Q7, Q8, Urus i Cayenne) skopiował Terrain Response. Firma Bentley bezskutecznie dążyła do unieważnienia patentów JLR zarówno w sądzie okręgowym, jak i przed komisją rewizyjną Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA. Rozprawa w tej sprawie zaplanowana jest na luty Bloomberg.

Warto zauważyć, że JLR nie prowadzi postępowania sądowego przeciwko Fordowi i Jeepowi, które mają własne systemy terenowe, chociaż Land Rover prawdopodobnie opracował swój system, gdy był jeszcze własnością Forda.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close