Nowe technologie

Kawasaki prezentuje hybrydową technologię AI dla motocykli

Kawasaki w zeszłym tygodniu zademonstrowało dwie nowe technologie, które prawdopodobnie zostaną wprowadzone w motocyklach firmy w niezbyt odległej przyszłości.

Jednym z nich był benzynowo-elektryczny hybrydowy układ napędowy, który umożliwi motocyklowi Kawasaki podróżowanie na krótkich dystansach w trybie bezemisyjnym. Kolejną technologią był system sztucznej inteligencji, który umożliwi kierowcy zbieranie informacji z motocykla za pomocą mowy naturalnej.

Wiele firm zaczęło sprzedawać motocykle z napędem elektrycznym, w tym kultowa marka Harley-Davidson. Jednak zasięg na nich jest zwykle niski, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dużo jazdy po autostradzie lub rzeźbienia kanionów. Mówimy dobrze poniżej 150 mil.

Hybrydowy układ napędowy Kawasaki ma silnik elektryczny, który zapewnia tryb bezemisyjny, którego miasta prawdopodobnie będą potrzebować w przyszłości, a jednocześnie oferuje moc spalania wewnętrznego, aby wyeliminować wszelkie obawy o zasięg. Co więcej, oba źródła zasilania mogą również współpracować, zapewniając poważny skok wydajności.

Niestety Kawasaki nie podał żadnych szczegółów dotyczących układu napędowego. Firma stwierdziła, że ​​rozwój jest wciąż na bardzo wczesnym etapie i że jej głównym celem jest teraz wprowadzenie na rynek motocykla elektrycznego EV Endeavour. Motocykl elektryczny został pokazany jako prototyp w 2019 roku, a Kawasaki jeszcze nie powiedział, kiedy rozpocznie się sprzedaż.

Jeśli chodzi o system sztucznej inteligencji firmy, jest on rozwijany jako interfejs w stylu aktywacji głosowej, który umożliwi kierowcy komunikację z jego motocyklem za pomocą smartfona jako pośrednika. Na przykład kierowca mógłby poprosić o przydatne informacje, takie jak pozostały zasięg lub kiedy powinien być następny serwis. System byłby również podłączony do sieci chmury, która mogłaby dostarczać informacji o drogach, natężeniu ruchu i warunkach pogodowych.

Kawasaki powiedział, że już testuje motocykle wyposażone w system AI na drogach publicznych i że technologia będzie kompatybilna z wieloma motocyklami Kawasaki, które są już w sprzedaży.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close