Recenzje

Każdy nowy Cadillac będzie elektryczny

Prezes General Motors, Mark Reuss, nie żartował, kiedy powiedział w 2019 roku, że Cadillac był elektryczny lub popsuł.

Każdy nowy samochód Cadillaca w przyszłości będzie elektryczny, przynajmniej tutaj, w Ameryce Północnej, powiedział szef marki Cadillac Rory Harvey w środę podczas prezentacji online z okazji ujawnienia crossovera Lyriq 2023, pierwszego pojazdu akumulatorowo-elektrycznego marki.

Oznacza to, że obecne zbiory Cadillaców będą ostatnimi, które będą wyposażone w silniki spalinowe. Harvey oszacował, że pełna oferta będzie elektryczna do 2030 r., Czyli pięć lat wcześniej niż wtedy, gdy GM spodziewa się, że jej pełny skład będzie elektryczny.

„Opuszczamy tę dekadę jako marka pojazdów elektrycznych w obecnym stanie rzeczy” – powiedział. „Nie będziemy sprzedawać pojazdów ICE do 2030 r.”

Niedawno wprowadzone na rynek modele, takie jak sedany Escalade oraz CT4 i CT5, będą przez jakiś czas pracowały z silnikami spalinowymi, ale pojazdy nie otrzymają żadnych aktualizacji. Zamiast tego Cadillac zainwestuje swoje zasoby w nowe pojazdy elektryczne.

Już wiemy, co będzie dalej. Wkrótce pojawi się flagowy elektryczny sedan, który zostanie nazwany Celestiq. Cadillac potwierdził również plany crossovera o wielkości kompaktowego XT4. Pojawi się również trzyrzędowy crossover nieco większy niż Lyriq i pełnowymiarowy SUV, który Cadillac określa jako pojazd inspirowany Escalade.

Cadillac znajduje się obecnie na rosnącej liście producentów samochodów, którzy potwierdzili plany wycofania silnika spalinowego do końca bieżącej dekady. Lista obejmuje Bentley, Jaguar, Mini i Volvo. Nawet Aston Martin powiedział, że wszystkie jego samochody drogowe będą elektryczne do 2030 r., Chociaż producent samochodów nadal będzie oferować modele wyłącznie torowe z silnikami spalinowymi po tej dacie.

Cadillac rozpocznie przyjmowanie zamówień na Lyriq we wrześniu i planuje wprowadzenie pojazdu do produkcji w pierwszej połowie 2022 r. Ceny zaczynają się od 59 990 USD, w tym miejsce docelowe, które obejmuje dobrze wyposażony pojazd z 340-konnym tylnym kołem. -konfiguracja napędu i 100-kilowatogodzinny akumulator wystarczający na ponad 300 mil zasięgu.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close