Recenzje

Koncepcja Toyoty GR GT3 podbija Tokyo Auto Salon w 2022 roku

Toyota wykorzystała Tokyo Auto Salon 2022, aby zaprezentować GR GT3, koncepcję samochodu wyścigowego, która może potencjalnie prowadzić do programu wyścigów dla klientów.

GR GT3 nie jest powiązany z żadnym innym modelem Toyoty. Ma długą maskę i smukłe nadwozie pozbawione przestylizowanego tylnego błotnika, jak w Suprze. GR GT3 ma również tylne światła typu wraparound, które rozciągają się prawie do tylnych nadkoli i są połączone cienkim paskiem świetlnym.

Koncepcja została opracowana przez dział sportów motorowych Toyoty Gazoo Racing i jest opisywana jako dedykowany samochód wyścigowy, co oznacza, że ​​raczej nie zobaczymy wariantu drogowego. Ale zakładając, że popyt jest wystarczający, istnieje duża szansa, że ​​zobaczymy go jako samochód wyścigowy w specyfikacji GT3.

Toyota oferuje już samochód wyścigowy Supra GT4 dla klientów, a także samochody wyścigowe oparte na Suprze zaprojektowane dla japońskiej serii samochodów turystycznych Super GT, więc nowy samochód wyścigowy GT3 dla klientów nie byłby niezwykłym posunięciem. Dlaczego nie wykorzystać do projektu produkcyjnego samochodu sportowego? Toyota powiedziała w ten sposób, że może testować nowe technologie z myślą o wykorzystaniu ich zarówno w przyszłych programach drogowych, jak i wyścigowych.

Biorąc pod uwagę proporcje koncepcji, nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby GR GT3 był prekursorem elektrycznego supersamochodu Lexusa, którego Toyota zaprezentowała w grudniu.

Tokyo Auto Salon rozpoczął się w piątek i potrwa do 16 stycznia. Toyota wykorzystała również coroczny festiwal tunerów, aby zaprezentować nowy GRMN Yaris. Najnowsza wersja subkompaktowego hot-hatcha ma 268-konny 1,6-litrowy turbodoładowany rzędowy 3, 6-biegową manualną skrzynię biegów, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, dostępne 18-calowe koła BBS i wiele modyfikacji zmniejszających wagę, w tym dostępne włókno węglowe pakiet. Chociaż nie zobaczymy GRMN Yaris w USA, Toyota planuje gorącą Corollę na nasz rynek.

Na stoisku Toyoty pojawił się również nowy elektryczny crossover 2023 BZ4X, wyposażony w szereg elementów wyczynowych, w tym większe koła, sportowe fotele i matowe czarne wykończenie zewnętrzne. Chociaż jest to koncepcja, w pewnym momencie mogliśmy zobaczyć niektóre funkcje samochodu pokazowego oferowane w BZ4X.

Więcej informacji o Tokyo Auto Salon znajdziesz w naszym dedykowanym centrum.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close