Ogólne

Kto wiedział, że słyszy, ma tak interesującą historię?

Hearses nie są czymś, o czym tu dużo rozmawiamy Motor1.com. Tak, od czasu do czasu wspominamy o nowych osiągnięciach, takich jak nadchodzący Cadillac XT5, a czasami publikujemy raporty o dziwnych rzeczach, które zdarzają się z karabinami, w tym o okrążaniu Nurburgringu. Ale prawda jest taka, że ​​nie wiemy wystarczająco dużo o tych ceremonialnych pojazdach i ich pochodzeniu.

Nasi przyjaciele z Donut Media postanowili wreszcie rzucić trochę światła i szczegółowo zbadać historię karawany. W nowym 12-minutowym filmie Nolan z jednego z najbardziej rozrywkowych kanałów YouTube „przygląda się wielowiekowej historii najbardziej przerażającego samochodu na ulicach i ewolucji jego stylu”.

Musimy przyznać, że nie wiedzieliśmy, że pierwszy karawan motorowy w Stanach Zjednoczonych był faktycznie napędzany silnikiem elektrycznym. W 1985 roku bankier JP Morgan podarował miastu Nowy Jork elektryczny karawan, który był również używany jako karetka pogotowia. Pierwszy karawan wyposażony w silnik spalinowy pojawił się w 1909 roku – był to w zasadzie mieszanka nadwozia powozu konnego z podwoziem i przednią częścią autobusu.

Jedynym problemem było to, że zbudowanie takiego pojazdu było dość drogie. Dokładniej, szacuje się, że H. Durward Ludlow, facet, który zlecił budowę, wydał dziś nie mniej niż 6000 USD lub równowartość około 185 000 USD. Dla porównania, tradycyjny karawan konny kosztował jedną czwartą tej ceny.

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close