Recenzje

Local Motors, producent Rally Fighter, podobno zostaje zamknięty

Local Motors zamyka działalność, zgodnie z raportem z Napęd która została opublikowana w czwartek i wskazuje na brak funduszy jako przyczynę rozwiązania firmy.

Raport cytuje anonimowe źródło zaznajomione z tą sprawą, ale zauważa, że ​​wielu pracowników publicznie omawiało rzekome plany firmy dotyczące zaprzestania działalności. Jednym z nich jest Chris Stoner, były wiceprezes ds. sprzedaży i sukcesu klientów Local Motors, który w tym tygodniu opublikował na LinkedIn, że firma „przestanie istnieć 14 stycznia”.

Firma Local Motors z siedzibą w Arizonie zyskała rozgłos na początku ostatniej dekady dzięki Rally Fighter, pojazdowi terenowemu zaprojektowanemu z uwzględnieniem tłumów. Oprócz pomocy w projektowaniu pojazdu, klienci zostali zaproszeni do pomocy w montażu ich samochodów w zakładach Local Motors.

Rally Fighter przyciągnął uwagę, pojawił się nawet w filmie „Szybcy i wściekli” oraz w serii gier „Forza”, zanim produkcja została wstrzymana w 2016 roku. Local Motors zaprezentowało także Strati, samochód elektryczny z nadwoziem wydrukowanym w 3D chociaż nie jest jasne, ile faktycznie powstało.

Local Motors następnie przeszło na pojazdy autonomiczne w ramach reorganizacji, w której pierwotna firma stała się częścią podmiotu parasolowego o nazwie LM Industries. Firma uruchomiła wolnobieżny autonomiczny wahadłowiec o nazwie Olli i rozpoczęła publiczne demonstracje. W grudniu 2021 roku jeden z pojazdów zderzył się z drzewem, poważnie raniąc jego opiekuna. Według raportu, zamknięcie Local Motors nie jest związane z katastrofą.

U podstaw różnych projektów pojazdów Local Motors leżała koncepcja małych, zdecentralizowanych „mikrofabryk” jako alternatywy dla tradycyjnej infrastruktury produkcyjnej. Chociaż Local Motors może nie mieć szansy na pełne wdrożenie tego pomysłu, startup Arrival planuje użyć podobnego modelu dla autobusów elektrycznych, samochodów dostawczych i pojazdów typu ride-share.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close