Recenzje

Lucid Gravity SUV, który ma się ukazać w 2023 roku, ujawniony na rysunkach patentowych

Wygląda na to, że drugi model firmy Lucid, startupu zajmującego się pojazdami elektrycznymi, został ujawniony na podstawie rysunków patentowych pochodzących z Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej.

Po raz pierwszy zauważony przez członka Lucid Forum, rysunki patentowe prawdopodobnie wskazują na planowany projekt SUV-a Gravity, który Lucid po raz pierwszy ogłosił we wrześniu ubiegłego roku.

Gravity jest rozwijany na tej samej platformie, co sedan Lucid’s Air, a dostawy mają rozpocząć się w 2023 r. Dostawy mają rozpocząć się wiosną tego roku.

Lucid już pokazał projekt Gravity z koncepcją Project Gravity pokazaną w zeszłym roku na . Konstrukcja na rysunkach patentowych jest prawie identyczna, chociaż zwis przedni wygląda na dłuższy. Bliskość obu projektów nie powinna być zaskoczeniem, ponieważ produkcyjny Air okazał się prawie identyczny z jego własną wersją koncepcyjną pokazaną w 2017 roku.

I możemy spodziewać się dzikich liczb dla grawitacji. Przypomnijmy, że najlepsza wersja Air, Dream Edition, pokonuje 517 mil na jednym ładowaniu, odzyskuje do 300 mil po zaledwie 20-minutowym szybkim ładowaniu i przebiega ćwierć mili w czasie 9,9 sekundy. Chociaż liczby SUV-ów będą prawdopodobnie mniej imponujące ze względu na niższą wydajność nadwozia SUV-a, nadal będą prawdopodobnie znajdować się na szczycie tego, co obecnie może dostarczyć samochód elektryczny.

Jest za wcześnie, aby mówić o cenach, ale Lucid zasugerował, że wprowadzając więcej modeli i budując ekonomię skali, będzie w stanie obniżyć swoje ceny. Air debiutuje w topowej wersji Dream Edition, która kosztuje od 169 000 dolarów. Latem pojawi się model Grand Touring w cenie od 139 000 dolarów. Podstawowy model Touring jest planowany z ceną wywoławczą nieco poniżej 80000 USD, chociaż ma to nastąpić dopiero w 2022 r.

Produkcja grawitacyjna powinna odbywać się w tym samym zakładzie w Casa Grande w Arizonie, gdzie są już budowane przedprodukcyjne wersje Air. Mówi się również, że Lucid prawdopodobnie otworzy fabrykę w Arabii Saudyjskiej. Rząd Arabii Saudyjskiej jest największym inwestorem w Lucid, który kupił pakiet kontrolny w firmie w 2019 roku za 1 miliard dolarów.

Lucid nie zatrzyma się na sedanie i SUV-ie. Przemawiając podczas prezentacji Air w zeszłym roku, Lucid CEO Peter Rawlinson powiedział, że firma planuje zbadać „całą gamę możliwości produktu” w oparciu o platformę Air, modułową konstrukcję zwaną LEAP (Lucid Electric Advanced Platform). Lucid zaprojektował platformę i wiele jej komponentów we własnym zakresie.

Zanim napiszesz Lucid jako kolejny startup EV z wielkimi marzeniami, zwróć uwagę, że firma w lutym ogłosiła plany wejścia na giełdę poprzez umowę SPAC. Zgodnie z umową Lucid otrzyma około 4,4 miliarda dolarów w gotówce i wyceni firmę na około 24 miliardy dolarów. To dużo na finansowanie przyszłych pojazdów. Jednak znalezienie wystarczającej liczby kupujących to inna sprawa.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close