Ogólne

Nissan produkuje części do klasycznych GT-R przy użyciu niekonwencjonalnych metod

Kilka lat temu Nissan pokazał, jak może zaprogramować parę robotów do formowania różnorodnych skomplikowanych części metalowych do samochodów, unikając w ten sposób długich czasów realizacji i wysokich kosztów początkowych związanych z tradycyjną metodą używania prasy tłoczącej.

Nazywana dwustronnym formowaniem bez użycia narzędzi, metoda obejmuje parę zsynchronizowanych robotów, po jednym z każdej strony świeżej blachy, stopniowo kształtujących metal za pomocą narzędzi pokrytych diamentem.

W tamtym czasie Nissan powiedział, że zamierza skomercjalizować tę metodę z myślą o wykorzystaniu jej do produkcji części zamiennych do starszych modeli. Cóż, w poniedziałek producent powiedział, że obecnie stosuje metodę produkcji części do swojego programu Nismo Heritage Parts, który oferuje części zamienne do klasycznych Skyline GT-R, a także pełną usługę renowacji.

Pierwszą dostępną na rynku częścią wyprodukowaną przy użyciu dwustronnego formowania beznarzędziowego jest tylny panel R32 Skyline GT-R. W planach jest więcej części, więc spodziewaj się niektórych dla generacji R33 i R34 Skyline GT-R w przyszłości.

Nissan wykorzystuje również drukowanie 3D do tworzenia części do programu Nismo Heritage Parts. Producent samochodów powiedział, że drukowanie 3D jest zwykle używane w przypadku części niemetalowych. Na przykład ochraniacz z żywicy na szelki w R32 Skyline GT-R.

Program Nismo Heritage Parts został uruchomiony w 2017 roku i obecnie obejmuje ponad 300 części do generacji R32, R33 i R34 Skyline GT-R. Wartości samochodów wciąż rosną, zwłaszcza teraz, gdy coraz więcej egzemplarzy kwalifikuje się do importu do Ameryki Północnej, w wyniku czego rośnie zainteresowanie ich utrzymaniem.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close