Recenzje

Nowy Grand Tourer będzie pierwszym elektrycznym Maserati

Po raz pierwszy dostrzeżono muła testowego długo oczekiwanego przeprojektowania GranTurismo przez Maserati.

Test muła to miejsce, w którym inżynierowie ukrywają nowy pakiet mechaniczny pod prowizorycznym nadwoziem, zwykle zapożyczonym z istniejącego pojazdu, w tym przypadku Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio.

Ten testowy muł został zauważony we flocie Maseratis, która obejmowała Levante i nowy supersamochód MC20. Przyglądając się bliżej zmodyfikowanemu nadwoziu Giulii, możemy łatwo dostrzec rozciągnięty rozstaw osi i maskę oraz poszerzone nadkola. W przedniej części znajdują się również dodatkowe otwory wentylacyjne.

Podczas prezentacji MC20 we wrześniu ubiegłego roku Maserati krótko zaprezentował (pokazany powyżej) zwiastun nowego GranTurismo i powiedział, że ujawnienie odbędzie się w 2021 roku. Zwiastun wskazuje na samochód o podobnych proporcjach do ostatniego GranTurismo, ale z płynniejszym, bardziej płynne linie. Prawdopodobna jest również czystsza estetyka, taka jak w MC20.

Nowe GranTurismo w momencie premiery będzie wyposażone w silnik spalinowy, prawdopodobnie z dołączoną konfiguracją łagodnej hybrydy, ale planowana jest opcja zasilania akumulatorowo-elektrycznego. Wszystkie nowe Maseratis będą oferować energię elektryczną, począwszy od nowego GranTurismo. Elektryczny układ napędowy Maserati, oznaczony marką Folgore, po włosku „błyskawica”, będzie składał się z układu trzech silników, z jednym z przodu i dwoma z tyłu.

Mimo że ujawnienie samochodu nastąpi w tym roku, sprzedaż prawdopodobnie nastąpi dopiero w 2022 r., Co oznacza, że ​​wielki grand tourer pojawi się prawdopodobnie jako model w 2023 r. Tutaj, w Stanach Zjednoczonych. GranTurismo Convertible (GranCabrio na niektórych rynkach) powinien pojawić się około roku po coupe.

Ostatni GranTurismo zakończył produkcję w 2019 roku po 12 latach. Fabryka w Modenie, w której została zbudowana, została następnie przygotowana do produkcji MC20. Oczekuje się, że nowy GranTurismo zostanie zbudowany w fabryce w Turynie.

Zanim zobaczymy nowe GranTurimso, Maserati przedstawi mały SUV o nazwie Grecale. Został zaprojektowany na platformie Alfa Romeo Stelvio i niedługo powinien zadebiutować.

Patrząc w przyszłość, Maserati wprowadzi na rynek przeprojektowane wersje Quattroporte i Levante, a całkowite odnowienie składu Maserati ma zostać ukończone do końca 2023 roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close