Recenzje

Oglądaj Massive Sinkhole In China Devour 21 Cars

Co byś zrobił, gdyby ziemia się otworzyła i połknęła twój samochód? Zgadza się – nic. Dokładnie tak się stało na miejscu, które wydaje się być parkingiem przed centrum handlowym w Chinach.

Złapany przez państwową telewizję CCTV (osadzony na górze), ogromny lejek otworzył się i pochłonął co najmniej 21 samochodów. Katastrofa wydarzyła się wieczorem 19 sierpnia 2020 roku w środę.

Według doniesień odzyskano 15 pojazdów – najprawdopodobniej wraków – z miejsca bez ofiar. Władze w kraju nadal badają przyczynę wypadku, ale przyczyną może być obecna pogoda w okolicy.

Centrum handlowe znajduje się w pobliżu rzeki Jangcy w prowincji Syczuan. Prowincja doświadcza ulewnych opadów, co zmusza władze do podniesienia poziomu reagowania kryzysowego do maksymalnego poziomu.

Zapadliska stały się częstym zjawiskiem w ciągu ostatnich kilku lat. Tylko w tym roku widzieliśmy na całym świecie wiele dziur, które uszkadzały pojazdy i powodowały obrażenia ich niczego niepodejrzewających ofiar.

A te lejki nie są wybredne co do swoich ofiar. Widzieliśmy nawet, jak w 2017 roku ktoś pożerał Rolls-Royce’a na środku ruchliwej autostrady w Chinach.

Mówiąc o Chinach, szybkie wyszukanie w Google słowa „lej krasowy Chiny” przyniosłoby kilka wyników tego incydentu w Republice Ludowej – kilka z nich wydarzy się w tym roku. Jednym z największych był lejek, który pochłonął cały autobus w Chinach, zabierając ze sobą wielu pieszych. Około 16 osób zostało rannych, a 6 zmarło w wyniku tego incydentu.

Nadal nie jest jasne, co powoduje powstawanie lejów krasowych, ale jedno jest pewne, są koszmarem dla każdego, zwłaszcza gdy dzieje się to w najmniej oczekiwanych miejscach.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close