Ogólne

Oglądaj pojedynek Tesli Model Y Jeep Trackhawk w Red Hot Drag Race

Grand Cherokee Trackhawk nie jest obcy w wyścigach drag. Pomimo tego, że jest SUV-em, Jeep z napędem Hellcat ma niesamowitą moc, co czyni go ambasadorem prędkości w segmencie jazdy na wysokich obrotach.

Czy wiesz, co jeszcze jest ulubione na pasku przeciągania? Teslasa i jesteśmy prawie pewni, że widziałeś przynajmniej jeden wyścig Tesli przeciwko światowemu wyścigowi drag tutaj Motor1.

Powiedziawszy to, Edmunds postawił Jeep Trackhawk przeciwko Tesli i chociaż można się spodziewać, że flagowy S zmierzy się z wysokooktanowym SUV-em, to w rzeczywistości to Model Y reprezentował Teslę w tym wyścigu drag.

Widzieliśmy już ten pojedynek, chociaż Modelowi Y towarzyszył Model X przeciwko Trackhawk. Tym razem jest to solowy występ Y. Ale jak podobne lub różne są te dwa samochody na papierze? Upuśćmy liczby tutaj, zanim obejrzysz osadzone na górze.

Jak wspomniano, Jeep Trackhawk jest napędzany przez 6,2-litrowy doładowany młyn Hellcat V8, który wytwarza do 707 koni mechanicznych (527 kilowatów) i 645 funtów stóp (875 niutonometrów) momentu obrotowego. Bycie SUV-em, i to ogromnym, wiąże się z pewnym kompromisem – Trackhawk przechyla wagę na 5387 funtów (2444 kilogramy).

Z drugiej strony Tesla Model Y w wersji Performance ma szacunkową moc wyjściową 450 do 500 KM (373 kW) i 470 do 500 lb-ft (678 Nm) skrętu. Pomimo wad mocy, Model Y ma coś w rękawie w stosunku do Trackhawk: jego wagę. Model Y jest znacznie lżejszy od Trackhawk o prawie tysiąc funtów.

Czy rozbieżność wagi da Tesli przewagę w tym pojedynku w wyścigach równoległych? Obejrzyj u góry. Nie wahaj się jednak przejść przez kilka pogawędek.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close