Ogólne

Pełnowymiarowy luksus udał się do salonów Jeepa

Jeep przygotowuje dużego, ekskluzywnego SUV-a, aby zmierzyć się z takimi modelami jak Cadillac Escalade i Lincoln Navigator, a prototyp został właśnie dostrzeżony.

Nowy pełnowymiarowy SUV ożywi tabliczkę znamionową Jeepa Wagoneer, a my otrzymaliśmy wyraźny sygnał co do projektu dzięki wersji koncepcyjnej zaprezentowanej we wrześniu (pokazanej poniżej). Sądząc po prototypie, wersja produkcyjna będzie niezwykle podobna do koncepcji.

Oczywiście będą pewne różnice. Wersja produkcyjna zamienia się prostszymi projektami świateł w porównaniu z nieco skomplikowanymi jednostkami zastosowanymi w koncepcji. Kratka i przedni pas również straciły wiele chromowanych detali z koncepcji.

Zniknął również pełnowymiarowy szklany dach koncepcji, chociaż można było tego oczekiwać, biorąc pod uwagę fakt, że na szkle wyryto mapę metra Detroit. Wygląda jednak na to, że masywne filary szklarni pozostaną w koncepcji.

Na wcześniejszym zdjęciu widać wnętrze, które wygląda na wyposażone w duży ekran informacyjno-rozrywkowy pośrodku deski rozdzielczej. Jest to prawdopodobnie ten sam 12-calowy ekran dotykowy, który zastosowano w najnowszym pickupie Ram 1500. Spodziewaj się, że kabina Wagoneera będzie również wyposażona w trzy rzędy siedzeń, zapewniających miejsce dla siedmiu, a nawet ośmiu.

Będzie dostępny zarówno standardowy Wagoneer, jak i wyjątkowo pluszowy Grand Wagoneer, przy czym ten drugi będzie pierwszy. Będzie również wybór rozciągniętego nadwozia, podobnego do tego, co Cadillac i Lincoln oferują do swoich pełnowymiarowych SUV-ów, chociaż ta opcja może się ograniczyć do Grand Wagoneera. W szczytowym przebraniu możemy patrzeć na cenę sięgającą 100 000 USD.

Platforma to konstrukcja korpusu na ramie, którą można znaleźć w najnowszych przetwornikach Ram. Wagoneer będzie wyposażony w niezależne tylne zawieszenie dla zwiększenia komfortu, a kupujący prawdopodobnie będą mogli wybrać między napędem na tylne lub na cztery koła.

Pod maską Wagoneer prawdopodobnie będzie oferowany z 3,6-litrowym V-6 i łagodną konfiguracją hybrydową lub 5,7-litrowym V-8 na początku. Do koncepcji dopasowano konfigurację hybrydową typu plug-in, więc powinniśmy ją również zobaczyć w produkcji. Jury nadal nie zastanawia się, czy zobaczymy wysokowydajną opcję zawierającą 6,2-litrowy doładowany Hellcat V-8. Wiemy, że silnik Hellcat został zaprojektowany dla platformy, ponieważ pojawił się już w nowym 2021 Ram 1500 TRX. 8-biegowa automatyczna powinna być standardem w całym zakresie.

Szukaj nowego Wagoneera, który pojawi się w 2021 roku jako model 2022. Przed pojawieniem się Jeepa oczekuje się, że wprowadzi przeprojektowany Grand Cherokee, który tym razem będzie miał opcje dwu- i trzyrzędowe.

Produkcja gamy Wagoneer będzie prowadzona w fabryce Warren Truck Assembly w Warren w stanie Michigan, należącej do Fiat Chrysler Automobiles. Zakład obecnie buduje Ram 1500 poprzedniej generacji, ale ostatecznie zastąpi SUV-y Jeepa.

Jeep nigdy tak naprawdę nie oferował ekskluzywnego SUV-a, ale marka jest dobrze rozpoznawalna, być może bardziej niż niektórzy z jej rywali na rynkach wschodzących. Daje to FCA możliwość wprowadzenia wysokiej klasy Jeepa, mimo że nie jest to kategoria, w której marka mogłaby konkurować.

Sprzedaż SUV-ów stale rośnie na całym świecie, a około połowa tej sprzedaży to modele luksusowe, więc co zrozumiałe, wielu producentów samochodów spieszy się, aby wykorzystać popyt. Do segmentu weszły nawet takie marki jak Aston Martin, Bentley i Rolls-Royce.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close