Ogólne

Pierwsze spojrzenie na przeprojektowany Mini Hardtop, który ma się pojawić w 2023 r.

Mini przygotowuje czwartą generację swojej nowoczesnej linii, a we wtorek producent samochodów przedstawił wczesne spojrzenie na nowy projekt swojego charakterystycznego dwudrzwiowego hatchbacka Hardtop.

Pojazd ma zostać wprowadzony na rynek w 2023 roku, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zobaczymy go jako model na 2024 rok, i po raz kolejny będą dostępne zarówno opcje gazowe, jak i elektryczne. W rzeczywistości pokazany tutaj zakamuflowany prototyp jest wariantem elektrycznym.

Projekt jest wyraźną ewolucją tego, który pojawił się wraz z pojawieniem się pierwszego nowoczesnego Mini na początku wieku. Trudno dostrzec jakiekolwiek szczegóły, ale widzimy, że wnętrze reflektorów jest nowe, a lusterka boczne są teraz mocowane do podstawy słupków A zamiast do drzwi, jak w obecnej generacji.

Nie ma zdjęcia wnętrza, ale Mini wcześniej zasugerował cyfrową deskę rozdzielczą, w której pojedynczy panel mieści ekrany zarówno dla zestawu wskaźników, jak i centrum informacji i rozrywki.

Podstawą nowego Hardtop jest platforma FAAR BMW Group dla samochodów z napędem na przednie koła. Jest to ewolucja platformy UKL leżącej u podstaw obecnej generacji i prawdopodobnie będzie ostatnią platformą, z której korzysta Mini, która obsługuje zasilanie wewnętrznego spalania. Podobnie jak wielu producentów samochodów w segmencie premium, Mini planuje być marką w pełni elektryczną pod koniec dekady.

Produkcja nowego Hardtopu będzie prowadzona w fabryce BMW Group w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii, gdzie produkowany jest obecny Hardtop. Czterodrzwiowy Hardtop jest prawdopodobny, chociaż Mini nie potwierdził jeszcze planów na taki. Powiązany kabriolet to również pewny zakład.

Najbliższe lata będą dla Mini pracowite, ponieważ marka odnawia swój asortyment i dodaje nowe linie modeli, niektóre z nich opracowane przez Spotlight Automotive, chińską spółkę joint venture Mini i Great Wall Motors założoną w 2019 roku.

Przeprojektowany Countryman ma pojawić się w 2023 roku i będzie oferować zarówno opcje gazowe, jak i elektryczne. Znamy też dwa kolejne crossovery, które dołączyły do ​​składu. Jednym z nich będzie dedykowany EV podobny rozmiarami do Countrymana, opracowany przez spółkę joint venture Spotlight. Ma upłynąć w 2023 roku i może ożywić imię Paceman. Inny ma być większy niż Countryman i oferować opcje gazowe i elektryczne. Powinniśmy zobaczyć ten model w 2024 roku.

Chociaż nie zostało to jeszcze potwierdzone, mówi się również o nadejściu prawdziwego mini Mini. Ten model, który można nazwać Mini Minor, jest podobno rozwijany przez Spotlight jako rywal dla samochodów takich jak Smart ForTwo.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close