Recenzje

Pininfarina prezentuje pierwszą specyfikację klienta elektrycznego hipersamochodu Battista

Pininfarina planuje zbudować 150 egzemplarzy swojej Battisty i żadne dwa egzemplarze nie będą dokładnie takie same. To dlatego, że klienci są zapraszani do wzięcia udziału w programie personalizacji, który zaoferuje łącznie 128 milionów kombinacji dla elektrycznego hipersamochodu – wszystko to jest możliwe dzięki licznym dostępnym opcjom.

Pininfarina zaprezentowała w środę pierwszą specyfikację klienta dla Battisty, która, jak twierdzi firma, była inspirowana Nowym Jorkiem. Konstrukcja zawiera surowy węgiel z niebieskim splotem, a także czerwono-białe paski, które na prawdziwym samochodzie będą malowane ręcznie. Koła mają wzór o nazwie Impulso, są wykończone w matowej szarości i wyposażone w czarny środkowy pierścień. Czarny jest również używany do dachu, tylnego dyfuzora i tylnego skrzydła.

Pininfarina nie pokazała wnętrza, ale powiedziała, że ​​właściciel wybrał kombinację czarnej skóry i niebieskiej Alcantary do wykończenia. Czerwono-białe akcenty zewnętrzne są również przeniesione do kabiny, na przykład kontrastowe szwy i logo na zagłówkach. Czerń i czerwień są również używane w niektórych detalach ze szczotkowanego aluminium.

Program personalizacji Pininfariny może być realizowany przez Internet i ostatecznie w nowym studiu projektowym znajdującym się w siedzibie firmy Pininfarina w Cambiano we Włoszech, gdzie będzie prowadzona produkcja Battisty. Pininfarina wcześniej zapowiadał, że produkcja Battisty rozpocznie się w 2021 roku.

Battista została po raz pierwszy pokazana jako prototyp podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2019 i od tego czasu przeszła rygorystyczne testy, w tym intensywne sesje w tunelu aerodynamicznym i na torach wyścigowych w całej Europie. Samochód wyposażony jest w czterosilnikowy układ napędowy powiązany z konfiguracją w Rimac Nevera i podobno ma moc 1877 KM i moment obrotowy 1696 lb-ft.

Deklarowane dane dotyczące wydajności obejmują czas 0-60 mil na godzinę w mniej niż 2,0 sekundy, czas 0-186 mil na godzinę w mniej niż 12,0 sekund i prędkość maksymalną 217 mil na godzinę. Pininfarina powiedział również, że potworny 120-kilowatogodzinny akumulator samochodowy zapewni 280 mil zasięgu, ale tylko dla tych, którzy trzymają się ograniczenia prędkości.

Jak wspomniano powyżej, zostanie zbudowanych tylko 150 egzemplarzy, z czego 50 będzie przeznaczonych dla Ameryki Północnej. Cena wynosi 2 miliony euro (2,35 miliona dolarów).

Mimo że wciąż jest w powijakach, nowy dział produkcji samochodów Pininfarina ma już cztery kolejne modele na desce kreślarskiej, wszystkie oparte na modułowej platformie, którą firma Pininfarina opracowuje wspólnie z partnerami inżynieryjnymi. Oczekuje się, że pojawi się crossover, sedan, coupe i kabriolet. Koncepcja zapowiadająca crossover powinna zostać ujawniona później w 2021 roku.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close