Recenzje

Porsche 911 Turbo S Coupe i Cabrio Drag Race 991.2 GT3

Porsche 911 to kultowy samochód sportowy, który zrodził jedne z najbardziej fantastycznych maszyn motorowych w historii. Najnowsze modele Turbo S firmy, dostępne w wersjach coupe i kabriolet, są pełne mocy i momentu obrotowego. To byłby trudny wyścig tylko z tymi dwoma, ale ludzie z Carwow dodali trzeciego kandydata, 991.2 GT3.

Zarówno Turbo S Cabrio, jak i Coupe wyposażone są w podwójny turbodoładowany 3,8-litrowy, sześciocylindrowy silnik, który wytwarza 650 koni mechanicznych (484 kilowatów) i 590 funtostopów (800 niutonometrów) momentu obrotowego. Oba są wyposażone w napęd na wszystkie koła, jednocześnie kierując moc przez ośmiobiegową skrzynię biegów. GT3 wykorzystuje wolnossący 4,0-litrowy płasko-sześciocylindrowy młyn, który wytwarza 500 KM (372 kW) i 340 Nm momentu obrotowego. Podczas gdy GT3 traci moc, jest lżejszy od dwóch pozostałych, waży 3152 funtów (1430 kilogramów). Turbo S Coupe waży 3637 funtów (1650 kg), a Cabrio – 3769 funtów (1710 kg).

Zaoszczędź tysiące, kupując nowe Porsche 911

MSRP $ 92,350

Zaoszczędź średnio ponad 3400 USD na sugerowanej cenie detalicznej * dzięki
Usługa kupowania samochodów Motor1.com

Pierwszą imprezą był wyścig drag. Oba modele Turbo pokonują ćwierć mili w 10,4 sekundy; Jednak Cabrio wygrał, przekraczając linię mety. Coupe miało wolniejszy start, dając Cabrio niewielką przewagę, którą mogło utrzymać. GT3 ukończył go jednak w 11,6 sekundy. Trwający wyścig pokazuje wady Cabrio w porównaniu z Coupe – opór. Coupe było w stanie odjechać zarówno od Cabrio, jak i wolniejszego GT3.

Ostatnim wyzwaniem był test hamowania z prędkości 70 mil na godzinę (112 kilometrów na godzinę). To jedyne wydarzenie, w którym GT3 zabłysnął, zatrzymując się w mniejszej odległości niż pozostałe dwa modele. Jest to prawdopodobnie spowodowane mniejszą masą własną. Zaskakujące w wyzwaniach było to, jak blisko były wersje coupe i kabriolet, jeśli chodzi o osiągi, co było imponujące w deszczu.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close