Ogólne

Premiera Porsche Taycan Cross Turismo została przesunięta na początek 2021 roku

Pierwotnie pod koniec tego roku Porsche wprowadzi na rynek Taycan Cross Turismo na początku 2021 roku.

Dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, potwierdził opóźnienie wagonu na ostatniej konferencji prasowej, Bloomberg zgłosił środę.

Blume jako przyczyny opóźnienia podał dalsze duże zainteresowanie sedanem Taycan i zmiany w firmie w związku z pandemią koronawirusa Covid-19.

„Ta zmiana nie jest dla nas niekorzystna” – powiedział. „Firma bardzo się zmieniła podczas koronawirusa; ważne było, aby skupić się na tym, co najważniejsze ”.

Taycan Cross Turismo to zasadniczo opcja kombi dla Taycana, podobna do kombi Porsche Panamera Sport Turismo. Będzie on pozycjonowany jako bardziej wytrzymała oferta niż konwencjonalny wagon, soft-roader w żargonie samochodowym, co widać na zdjęciach szpiegowskich, które pokazują prototypy z ochronną powłoką nadwozia. Niektórzy testerzy mają nawet relingi dachowe.

Możliwe, że zobaczymy również konwencjonalne kombi, takie jak Panamera Sport Turismo, biorąc pod uwagę skłonność Porsche do wypuszczania wielu wersji jednej linii produktów.

Osiągi Taycan Cross Turismo powinny być podobne do sedana Taycan. Oznacza to, że potencjalni nabywcy mogą spodziewać się wersji 4S, Turbo i Turbo S, wszystkie ze standardowym napędem na wszystkie koła i mocą wyjściową od 522 do 616 (chwilowo 750) koni mechanicznych. Zasięg określony przez EPA powinien wynosić około 200 mil.

Porsche spodziewa się, że do 2025 r. 40% sprzedaży będą stanowić samochody z napędem elektrycznym, powiedział Blume podczas tej samej konferencji.

Powiedział również, że prace nad kolejnym elektrycznym samochodem Porsche, przeprojektowanym Macanem, pozostają na dobrej drodze. Elektryczny crossover, który będzie wykorzystywał nową platformę pojazdów elektrycznych dedykowanych PPE, opracowywaną przez Porsche z Audi, ma się pojawić w 2022 r. (Taycan korzysta z własnej, dedykowanej platformy EV J1). Mówi się również o wypuszczeniu przez Porsche elektrycznego samochodu sportowego 718.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close