Recenzje

Prototypy Aston Martin V12 Speedster ruszają w drogę

Aston Martin opracowuje na zamówienie speedster łączący elementy z Vantage i DBS Superleggera, a pierwsze prototypy już ruszyły w drogę.

Zaprezentowany w marcu nowy Aston Martin V12 Speedster to lekkie, napędzane V-12 piękności, które niestety zostaną zbudowane tylko w serii 88 samochodów. Oznacza to, że Twoje szanse na zobaczenie go na drodze są bliskie zeru.

Dostawy były pierwotnie planowane na pierwszy kwartał 2021 r., Chociaż możliwe są opóźnienia z powodu niedawnych przestojów Covid-19 w Wielkiej Brytanii.

Zaprojektowany we własnym zakresie przez dział personalizacji Aston Martina, znany jako Q by Aston Martin, V12 Speedster to zorientowany na kierowcę, dwumiejscowy supersamochód, który czerpie inspirację z wygrywającego Le Mans Astona Martina DBR1 z 1959 roku, a także bardziej nowoczesnego CC100. Samochód koncepcyjny Speedster Centenary zaprezentowany w 2013 roku.

Konstrukcja bardziej przypomina Vantage niż DBS, z twarzą praktycznie dopasowaną do Vantage, a tylny spojler i zintegrowane tylne światła również pochodzą z samochodu sportowego Astona Martina. Reszta jest wyjątkowa, z głębokimi rzeźbami po bokach połączonymi z dużymi pasami biegnącymi od przednich nadkoli do paneli drzwi. Podwójna osłona znajduje się również między kabiną, aby usprawnić przepływ powietrza, podczas gdy z tyłu znajduje się centralny montaż końcówek wydechu.

Moc pochodzi z 5,2-litrowego silnika V-12 z podwójnym turbodoładowaniem, dostrojonego tutaj do dostarczania mocy 710 KM i momentu obrotowego 555 funtów. Przy tak dużej mocy Aston Martin obiecuje, że V12 Speedster może wystartować z prędkością od 0 do 62 mil na godzinę w 3,5 sekundy i osiągać maksymalną prędkość przy ograniczonej elektronicznie prędkości 186 mil na godzinę.

Wewnątrz V12 Speedster ma satynowe chromowane strukturalne włókno węglowe, skórę siodła, chrom, aluminium i gumę wydrukowaną w 3D. Zamiast schowka w desce rozdzielczej ma zdejmowaną skórzaną torbę przed pasażerem, a pod osłonami znajduje się więcej miejsca na bagaż.

Cena za jeden to oszałamiające 950 000 dolarów. Aston Martin nie powiedział jednak, czy są dostępne jakieś miejsca na kompilację. Jeśli przegapisz, R-Reforged, ramię szwajcarskiego zespołu wyścigowego AF Racing, buduje garstkę speedsterów według tych samych specyfikacji, co Vanquish Zagato Astona Martina wystrzelony dekadę temu.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close