Ogólne

Rolls-Royce Ghost z 2021 roku przycina żagle na potrzeby epoki „post-bogactwa”

„Post-bogate” to tętniące życiem portmanteau, które usłyszysz o nowym Rolls-Royce Ghost z 2021 roku, który mimo wszystko jest pozłacanym samochodem na nasz nowy pozłacany wiek.

Zastępując dawnego Ghosta, który był najlepiej sprzedającym się samochodem w 116-letniej historii Rolls-Royce’a, najnowszy Ghost unika niektórych „powierzchownych przejawów bogactwa”, aby uzyskać bardziej eleganckie, bardziej współczesne podejście do ekstremalnego luksusu. Rolls-Royce.

Większość prawdy zawartej w tym stwierdzeniu pochodzi ze stosunkowo pozbawionego ozdób korpusu pokrytego aluminium. Zmniejsza on rozmiar kratki Edwardian w wersji Phantom sedan i Cullinan SUV, a jednocześnie poleruje jej blask 20 diodami LED, które wysyłają promienie światła w jego żyłach. Ghost zaokrągla wysokie i wyraziste formalne linie dachu i ramion innych samochodów RR, a zamiast tego kąty tworzą gładkie panele nadwozia i zwężającą się sylwetkę z mocnymi poziomymi elementami i tylko grubym paskiem chromu lub dwoma. To kadłub firmy Rolls, jeden z tylnymi drzwiami w stylu autokaru, które grają w anachroniczne gry z cienkimi krawędziami reflektorów LED i tylnymi światłami w kształcie rombu.

Kabina Ghosta również ustępuje, z tylko cyfrowym echem ozdoby maski Winged Ecstasy na ekranie deski rozdzielczej i szeroką, prawie nieprzerwaną kreską bez zbytniego bałaganu w przyciskach. Drewno o otwartych porach może teraz ozdobić kabinę, podczas gdy inne wykończenia naśladują skały lawy i bursztyn nakrapiane aluminium. Burled orzech jest tak samo nieaktualny jak Burl Ives tutaj. Olśniewający obraz boczny z minimalnym zabiegiem znajduje się przed pasażerami, gdzie strumień 850 gwiazd oświetlonych przez 152 diody LED rzuca blask konstelacji, podobny do tego, który emanuje z podsufitki Starlight. Oświetlenie to nowy chrom.

Najeżony nową technologią jazdy 2021 Ghost szarżuje do przodu za 563-konnym 6,8-litrowym V-12 z podwójnym turbodoładowaniem i momentem obrotowym 627 funtów-stóp, wysyłanym na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 8-biegowego automatu. Napęd na wszystkie koła może rozdzielać moc z tylnych kół i przesyłać ją na przód w stosunku 50:50. Rolls oznacza, że ​​5490-funtowy Ghost osiąga 0-60 mil na godzinę w mniej niż 4,8 sekundy, z maksymalną prędkością 155 mil na godzinę.

Kierowanie wszystkimi kołami zmienia linię pokonywania zakrętów dla dużego sedana, a nowe zawieszenie pneumatyczne z adaptacyjnym tłumieniem dopasowuje dodatkowe amortyzatory do górnych przednich wahaczy, zapewniając jeszcze lepszą izolację od drogi. Kamery skierowane do przodu patrzą w ziemię z przodu, przewidując nierówności i pozwalając zawieszeniu Ghost na lepszą reakcję, a transmisja pobiera dane z mapy satelitarnej, aby płynnie zmieniać zmiany w zależności od nadchodzącego terenu.

Ghost ma 218,3 cala długości i 77,9 cala szerokości; ślizga się wzdłuż rozstawu osi 129,7 cala. Otwiera swoją ogromną przestrzeń wewnętrzną poprzez samoczynnie otwierające się i zamykające drzwi, które podskakują do pracy po lekkim szarpnięciu klamki lub naciśnięciu przycisku klamki. System oczyszczania powietrza zapobiega starzeniu się powietrza Ghosta, a niezliczone regulacje mocy na siedzeniach, przednich i tylnych, zapewniają wszystkim pasażerom najwyższy komfort. Ghost ma bagażnik o pojemności 17,9 stóp sześciennych, aby zapewnić, że dotrze tam również bagaż wykonany na zamówienie.

Wyposażenie bezpieczeństwa zaczyna się od platformy z automatycznym hamowaniem awaryjnym, adaptacyjnym tempomatem i aktywną kontrolą pasa ruchu, i idzie o krok dalej dzięki reflektorom LED, noktowizorowi, systemowi kamer otaczających z widokiem z góry, wyświetlaczowi head-up, automatyczny asystent parkowania oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

System audio zaprojektowany specjalnie dla Ghosta składa się z 18 głośników o mocy 1300 watów. Jest połączony z podsufitką Starlight, aby zamienić olśniewający tłumik z tysiącem punktów światła w sam głośnik.

Z nieskończonej oferty skórzanej, drewnianej i innych wykończeń wnętrza oraz opcji niestandardowych, podstawowa cena Ghosta w 2021 roku – przewidywana nawet na wyższą niż w zeszłym roku 311 900 dolarów – z pewnością może sięgnąć pół miliona dolarów. Nie wiemy jeszcze na pewno, ponieważ pełna lista funkcji i wykończeń nie została jeszcze opublikowana.

Dodaj tę stronę do zakładek, aby opublikować naszą recenzję pierwszego napędu Rolls-Royce Ghost w 2021 roku, która pojawi się wkrótce.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close