Ogólne

Straż Pożarna niszczy Forda Shelby GT500 2020 w celach szkoleniowych

Wydobycie pojazdu to jedno z wielu zadań, które są w stanie wykonać nasi dzielni strażacy. W swoim życiu widzieliśmy zbyt wiele wypadków, aby wiedzieć, że wydobycie pojazdu jest nieuchronną możliwością, gdy dojdzie do wypadku lub wraku.

Aby być wyposażonym w tego typu sytuacje, strażacy muszą ćwiczyć. A Dearborn Fire Department może mieć najdroższy pojazd treningowy do szkolenia w zakresie wydobywania pojazdów – Ford Mustang Shelby GT500 2020.

Przed

Po

Opublikowany w tym tygodniu na stronie straży pożarnej na Facebooku, Rapid Red Shelby GT500 został pocięty przez szkolących się strażaków. Jest to jednak tylko muł testowy, więc sześciocyfrowa metka z ceną w pełni załadowanego Mustanga Shelby GT500 tak naprawdę nie ma tutaj zastosowania. Ale oczywiście nie możemy nie zauważyć, że ten jest nawet wyposażony w pakiet Carbon Fibre Track Pack – opcja 18,500 USD dla tych, które można kupić w salonie.

Wpis w mediach społecznościowych został opatrzony podpisem:

Twoi Dearborn Strażacy trenują codziennie. W tym tygodniu szkoliliśmy się z wydobywania pojazdów. Prawie złamało nam serce, gdy wycinaliśmy ten pojazd testowy 2020 Ford Shelby Cobra GT 500. Dziękuję Dennisowi Larkowi i FoMoCo za możliwość. Inne szkolenia obejmowały operacje specjalne i zapoznanie się ze sprzętem.

Wydobycie pojazdu polega na odcięciu pojazdu od uwięzionego pasażera, aby uniknąć obrażeń podczas akcji ratowniczej. Proces nie jest tak łatwy, jak się wydaje, a posiadanie rzeczywistego pojazdu podczas szkolenia pomogłoby strażakom nauczyć się podstaw trudnego zadania.

Warto zauważyć, że testowy muł podarowany przez Ford Motor Company do wykorzystania w tym konkretnym celu. Te przedprodukcyjne pojazdy nie trafiają do legalnego użytku, więc często mają bezceremonialne cele. W przypadku tego Shelby GT500 jest to bardzo pożyteczna sprawa.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close