Recenzje

Supersamochód Maserati MC20 wyciekł, a pełne ujawnienie pojawi się jeszcze dziś

Nowy supersamochód Maserati MC20 został ujawniony wcześnie dzięki wyciekowi z blogującej strony internetowej Auto Times News.

Długo oczekiwany supersamochód, w którym Maserati powróci do wyścigów, zostanie zaprezentowany dzisiaj o 14:35 na specjalnym wydarzeniu w Modenie we Włoszech. Samochód pierwotnie miał zostać ujawniony w maju, ale z ograniczeniami związanymi z koronawirusem Covid-19, który szczególnie mocno uderzył we Włochy, Maserati postanowił odłożyć ujawnienie do września.

MC20 ma elegancki, seksowny wygląd, który w pełni wykorzystuje jego układ z silnikiem środkowym. Ma również wpływy z ostatniego supersamochodu Maserati, MC12, szczególnie z przodu. Podobnie jak MC12, konstrukcja MC20 prawdopodobnie będzie w większości wykonana z włókna węglowego, zarówno w kabinie pasażerskiej, jak i nadwoziu.

Pierwotnie samochód miał być samochodem sportowym z silnikiem z przodu i 2 + 2 miejscami siedzącymi, a Maserati wprowadził koncepcję Alfieri w 2014 roku jako zapowiedź. Oczekuje się, że oszałamiający samochód koncepcyjny wpłynie teraz na projekt przeprojektowanego GranTurismo, w wyniku czego MC20 przekształciło się w bardziej hardkorową ofertę.

Moc MC20 będzie pochodzić z nowego 3,0-litrowego silnika V-6 Maserati z podwójnym turbodoładowaniem, który sam w sobie generuje mocną moc 621 koni mechanicznych i moment obrotowy 538 funtów. W pewnym momencie może być oferowana opcja hybrydowa z jeszcze większą mocą. Fani poszukujący elektrycznego Maserati będą musieli poczekać do pojawienia się przeprojektowanego GranTurismo, obecnie zaplanowanego na 2021 rok.

Więcej szczegółów na temat MC20, w tym miejmy nadzieję, program wyścigów tego samochodu podamy jeszcze dzisiaj. Bądźcie czujni.

Pokaż wiecej

Molter

Od zawsze moim marzeniem było prowadzenie zgranej ekipy i pisanie artykułów na przeróżne tematy.Moją pasją zaraziłem wiele osób i jestem z tego bardzo dumny.Mam nadzieję , że nasze publikacje dają Państwu nie tylko wiedzę , ale również przyjemność z czytania naszych nowinek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Facebook
Close
Close